Cumhur İttifakı ortakları AK Parti ile MHP, yerel seçimler öncesi mutabakata vardı. Balıkesir de hangi ilçelerin MHP'ye bırakılacağı bilgisine ulaşıldı. 

feti-yildiz-mhp

MHP Genel Başkanı Feti Yıldız, bugün parti genel merkezindeki açıklamasında, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde AK Parti ve MHP arasında yapılacak sürecin bugün gerçekleşen 13. toplantı sona erdiğini bildirdi. 

İKİ  BÜYÜKŞEHİR MHP'DE

"30 büyükşehirin 28'inde AK Parti, 2'sinde ise MHP aday çıkaracak" bilgisini paylaşan Feti Yıldız, şunları söyledi:

"Görüşmeler neticesinde 30 büyükşehirde işbirliği yapılması, bu şehirlerden Mersin ve Manisa'da MHP Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının desteklenmesi, 28 büyükşehir belediye başkanlığında ise AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının desteklenmesi kararlaştırılmıştır.

DİĞER 29 İLDE DE ANLAŞMAYA VARILDI

Büyükşehir statüsünde olmayan 51 ilin 22'sinde her iki parti ayrı ayrı kendi adaylarıyla seçime katılması geri kalan 29 il merkezinde işbirliği yapılması kararlaştırılmıştır. Tarihi önemi sebebiyle Ahlat'ta AK Parti adayının, Söğüt'te MHP adayının desteklenmesi uygun bulunmuştur."

BALIKESİR'DE SON DURUM

bahceli-erdogan

balikesirim haber merkezinin derlediği bilgilere göre, AK Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye başkan adayısı 27 Aralık'ta Yücel Yılmaz olarak kamuoyuna açıklayacak. MHP, merkez ilçe Karesi ile Altıeylül başta olmak üzere 18 ilçesinde AK Parti adayını destekleyecek. AK Parti ise, Gömeç ve Susurluk'ta MHP adaylarının kazanması için çalışacak. 

AK Partili Birol Şahin'den logo eleştirisi AK Partili Birol Şahin'den logo eleştirisi

erdogan-yucel-y

Editör: Macit ERMİŞ