Meksika 1968 Olimpiyatları’nda maraton dördüncüsü olarak Türk atletizm tarihine geçen atlet İsmail Akçay adına Altıeylül Belediyesi tarafından 15.’si düzenlenen yol koşusu Balıkesir’de gerçekleştirildi. Erkeklerde Fetene Alemu Regasa, kadınlarda ise Gamze Bulut Duvar birinciliği elde etti. 

ismail-akcay-yol-25

Altıeylül Belediyesi, Türkiye Atletizm Federasyonu ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen ve 12 bin 500 metrelik parkurdan oluşan 15’ncisi İsmail Akçay Yol Koşusu’nun başlangıç noktası Atatürk Stadyumu’ndan verildi. Kadınlarda 18-55 ve üstü yaş, erkeklerde 18-80 ve üstü aralığındaki yerli ve yabancı herkese açık olan yarışmaya katılım yoğun oldu.

Yarışın başlangıcını AK Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok yaparken, etkinliğe; Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Karesi Belediyesi Başkan Yardımcısı Muhiddin Diker, Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Özalp, Türkiye Atletizm Federasyonu yetkilileri, protokol üyeleri ve atletlerin yakınları katıldı.

ismail-akcay-yol-24

İsmail Akçay adına 15'incisikez düzenledikleri bu yarışın hayırlı olmasını dileyen Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, "Gençlerimize örnek olması açısından İsmail Akçay adına uzun yıllardır devam eden organizasyonu bu sene de gerçekleştiriyoruz. 6 Eylül Balıkesir’in Kurtuluşunun 101. yılı etkinliklerinin başlangıcı olarak her sene düzenlemiş olduğumuz ve 15.’incisi gerçekleştirdiğimiz İsmail Akçay Yol Koşusu; Federasyonumuz ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzle birlikte gençlere örnek olan bu yol koşusunun uzun yıllar devam etmesini temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.

ismail-akcay-mnyol-2

Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Özalp ise; Kuva-yı Milliye şehri Balıkesirimizin Kurtuluşunun 101. yılı kapsamında yapılan faaliyetlerden birisi olan İsmail Akçay yol koşusuna yoğun bir katılım olduğunu söyledi. Özalp, katılan tüm atletlere başarılar dileyerek emeği geçenlere teşekkür etti.

ismail-akcay-yol-28

Yarışı erkeklerde Fetene Alemu Regasa birinci kazanırken, Ömer Alkanoğlu ikinci, Üzeyir Söylemez üçüncü oldu.

ismail-akcay-yol-2

Kadınlarda ise Gamze Bulut Duvar birinci, Dilek Öztürk ikinci, Ezgi Kaya üçüncü sırayı aldı. Etkinlik sonunda dereceye giren sporculara protokol tarafından ödülleri verdi.

ismail-akcay-yol-2man

Kadınlar kategorisinde bir bayan bebek arabasındaki cocuğuyla birlikte koşuyu tamamladı.

Editör: Macit ERMİŞ