BALIKESİR Büyükşehir Belediye Meclisi'nin bugünkü oturumu yine "Atatürk" tartışmasına sahne oldu.  CHP'li Balya Belediye Başkanı Orhan Gaga, bir önceki meclis oturumunda AK Parti Grup Sözcüsü M. Birol Şahin'in yaptığı konuşmaya atıfta bulunması tansiyonu yükseltti.

YETTİ.. YETTİ ARTIK...

CHP'li Gaga'nın gündemle ilişkili olmayan konuşmasını eleştiren AK Partili Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, "Atatürk sevgisi veya başka bir hikaye anlatmayın burada. Onun üzerinden de artık onu pazarlayıp durmayın. Yetti.. Yetti artık. Yetti...!

SÖYLEMDE DEĞİL,
EYLEMDE ATATÜRKÇÜYÜZ

Biz sizden daha çok seviyoruz Atatürk'ü. Biz çünkü çalışıyoruz, üretiyoruz. Bu memleketi daha ileri götürmek için. Atatürk'e layık olmak için çalışıyoruz. Biz sizin gibi söylemde değil, eylemde Atatürkçüyüz." ifadelerini kullandı. 

TUNA'dan SERT ATIŞ

Cankul'un konuşması CHP grubunu sessizliğe büründürürken, bu kez AK Parti Edremit üyesi Murat Tuna söz alarak Millet İttifakı partilerine İstiklal'daki terör saldırısı üzerinden yüklendi. Tuna'nın yüksek sesle yönelttiği suçlamalar üzerine sakinleşen ortam yeniden gerildi. 

İŞTE O ANLAR

BALIKESİR Büyükşehir Belediye Meclisi'nin bugünkü oturumunda hareketli/haraketli sahneler yaşandı. Meclis üyelerini başkan Yücel Yılmaz devreye girerek sakinleştirdi.