KEPSUT Barajı ile ilgili önemli bir merhale daha geride kaldı. AK Partili Belediye Başkanı İsmail Cankul, üç yıldır ısrarlı şekilde takibini yaptığı projede ihale aşamasına gelindiğini belirterek son dakika gelişmesini duyurdu. Cankul, "Kepsut Barajı ile 15 kırsal mahallenin sulama ve 6 merkez, 17 kırsal mahallemizin de içme suyu sıkıntısı Rabbimin de izniyle çözülmüş olacak." dedi.

YENİ GENEL MÜDÜRE ZİYARET

KEPSUT Belediye Başkanı İsmail Cankul, AK Parti Balıkesir Milletvekili  Pakize Mutlu Aydemir, AK Parti Kepsut Teşkilat Başkanı Mehmet Yılmaz ile birlikte Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Mehmet Akif Balta’yı ziyaret etti. DSİ'nin çiçeği burnundaki genel müdürüne yeni görevinin hayırlı olnması dileğinde bulunan Cankul, görüşmede Kepsut Barajı projesinin son durumu hakkında bilgi aldı. 

DSİ Genel Müdürü Balta ile yapılan görüşmenin ardından Cankul, Kepsut Barajı projesi dosyasının tamamlanarak ihalesi için Kamu İhale Kurumuna gönderildiğini müjdeledi.

İhale aşamasının en kısa sürede ihalesi tamamlanmasının ardından Kepsut'taki baraj sahasında çalışmaların başlatılacağını açıklayan İsmail Cankul, "Vefalı Yurt Kepsut'umuzun bereketli topraklarında artık susuz tarım arazisi kalmayacak ve Barajımızın tamamlanması ile Eyüpbükü, Beyköy, Akçaköy, Şeremetler, Karaçaltı, Osmaniye ve Mahmudiye mahallelerimize kadar uzanan tarım arazilerimize can suyu ulaşacak. Vefalı Yurt Kepsut'umuza hayırlı uğurlu olsun." açıklamasını yaptı.

Başkan Cankul, destekleri dolayısıyla AK Parti Balıkesir Milletvekili  Pakize Mutlu Aydemir, geçen dönem AK Parti Milletvekili Mahmut Poyrazlı ve Devlet Su İşleri Genel Müdür V. Mehmet Akif Balta’ya şahsı ve Kepsut halkı adına teşekkür etti.

Kepsut, tarihinin en büyük yatırımını kazanma yolunda geri sayıma başladı.