2018'de Balıkesir Milletvekili seçildiği İYİ Parti'den istifa ederek bağımsız kalan İsmail Ok, AK Parti'ye geçti. AK Parti Grup Toplantısı'nda gelişmeyi duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ailemiz bugün daha da güçlendi." dedi.
 

AK Parti Grup Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Balıkesir Bağımsız Milletvekili İsmail Ok kardeşimizi de ailemize katıyoruz." dedi.

Kürsüye gelen, 2020 yılında İYİ Parti'den istifa eden İsmail Ok, "Azerbaycan'ın toprakları bağımsızlığına kavuştu. Irak'ta, Suriye'de, Libya'da Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni tehdit eden hainlere karşı devletimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde başlarını balyoz gibi ezmiştir. İşte bunun için Cumhur İttifakı dedim, AK Parti'de mücadelede ben de varım." ifadelerini kullandı.

BALIKESİR SİYASETİNDE DENGELER DEĞİŞİR

Milletvekili İsmail Ok'un AK Parti'ye katılması, Balıkesir siyasetindeki dengeleri değiştirebilir.

Ülkücü, milliyetçi camiada önemli bir tabanıa sahip İsmail Ok, Büyükşehir Belediye Meclisi'ndeki İYİ Parti üyelerini de AK Parti'ye getirebilir. 

Ok'un gelişiyle beraber Balıkesir AK Parti'de kartlar yeniden dağıtılacak ve bir çok isim planlarını yeni baştan yapmak zorunda kalacak. 

Dürüst kişiliğiyle bilinen İsmail Ok, İyi Parti - CHP adayı olarak yarışa girdiği son Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri sırasında Ahmet Akın'a karşı tavrıyla dikkat çekmişti. 

Balıkesir'i kasabadan kente dönüştüren "efsane başkan" merhum Sabri Uğur'a karşı kazandığı seçim zaferiyle siyasete damga vuran İsmail Ok, son seçimde Yücel Yılmaz'a karşı kıl payı kaybetmişti.

TBMM'ne MHP ile giren ardından Akşener'le İYİ Parti'yi kuran İsmail Ok, bu partinin HDP ile dirsek temasındaki CHP ve sorosçu bilinen isimler ilişkisine tepki göstererek istifa etmişti.

BALIKESİR'DE VEKİL SAYISI 6 OLDU

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyin Erdoğan. bugünkü grup toplantısında Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Ak Parti İl Başkanı Ekrem Başaran ve Balıkesir milletvekilleriyle birlikte partiye katılan İsmail Ok'un elini kaldırdı.  Böylece AK Parti'nin Balıkesir'deki vekil sayısı 6'ya yükseldi.