Balıkesir'in gönüllü "Kültür Elçisi"  TRT Sanatçısı İsmail Özkan, "Sabrıma Borçluyum“ adını verdiği albümünün klibini New York’un ünlü caddelerinde çekti. Özkan, albümünü vatan hasreti çekenlere armağan etti.  

TRT Sanatçısı İsmail Özkan, müzik dünyasında süyük çıkış yapması beklenen “Sabrıma Borçluyum“ türküsüne Amerika'da klip çekti. New York'ün ünlü Times Square de çekilen klipte, TÜRK EVİ’nin görüntüleri de yer aldı. 

Ismail Ozkan Turkevi3

TRT Müzik ekranlarından aşina olduğumuz, Alaturka müziğin başarılı ismi Balıkesirli ses sanatçısı İsmail Özkan, “Yansın İstanbul” adlı çalışmasından sonra bambaşka bir türle sanatseverlerin karşısına çıktı. İsmail Özkan yeni şarkısına İstanbul’u kasıp kavuran rüzgarına, Ankara’yı da dahil ediyor .

Sabrıma Borçluyum“ adıyla çıkan yeni şarkı, türkü formunda düzenlendi. Yeni şarkısına New York'un meşhur Times Square’de klip çekerek New York’daki TÜRK EVİ’nin görüntüleriyle dinleyicileri buluşturan İsmail Özkan “bu Türkümüzü Vatan hasreti,  özlemi çeken yurttaşlarımıza  armağan ediyorum” diyor.

Sanatçı, Müslüm Gürses’ten aşina olduğumuz; sözleri Ali Mamaraşlı’ya müziği Özer Şenay’a ait şarkıyı, tanıdık tınıların içinde yepyeni bir ahenkle süsledi.

Kendi hayatının izlerini taşıyan şarkıda; yorucu, yıpratıcı geçen günlerden sonra “bu da geçti yahu’’ dedirtiyor insana.

İsmail Özkan’ın sesiyle yeniden hayat bulan ‘’Sabrıma Borçluyum’’  tüm dijital platformalarda.

TEŞEKKÜR ETTİ

Ismail Ozkan Sabri

Balıkesir'in sanat kültür alanında dünyaya açılan yüzü olan İsmail Özkan, "Sabrıma Borçluyum“ klibinin öyküsüne destek veren isimler için teşekkür mesajı yayımladı.

Özkan mesajında;  “Desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen varlığıyla güç katan MAPAR yönetim kurulu başkanı Değerli Ağabeyim Yalçın Şahin’e…

Her daim hayatımdaki duruşuyla desteğini hissettiğim yapımcım Değerli Kardeşim Fuya Yapım Funda Gündüz’e ve ekip arkadaşlarıma…

Bu müzik yolculuğumda emekleri büyük olan “Satılacak Adammıyım“, “Eyvallah“,  “Yansın İstanbul” şarkılarıma imza atan güzel yürek kıymetli aranjörüm ve yönetmenim Veysel Samanlıoğlu’na…

Her koşulda yanımda olan ilk günden itibaren İyi Günde Kötü Günde Yanındayım sözünü her an bana yaşatan kıymetli eşim Esra Aslantaş’a…

Bu klip çalışmamızda New York Acoustic sahne Mehmet Akçetin’e ve ekibine…

Ve her daim beni yalnız bırakmayan sevgili dinleyenlerime teşekkürü bir borç bilirim iyi ki varsınız.” ifadelerini kullandı. 

Ismail Ozkan Turkevi1

ÖZKAN'DAN TÜRK EVİ GURURU

Ismail Ozkan Turkevi

Eşi Esra hanımla birlikte gezdiği Türk Evi ile ilgili duygularını İsmail Özkan “Türkiye’nin dünyada bayrağını diktiği en yüksek bina. Gurur duydum. Bir bakıyorsunuz, çaprazında Fransız Evi... Öteki köşede Alman Evi... İngiliz Evi... BM binası... Gelişmiş ülkelerin görkemli binaları… New York’taki bu Türkevi, gelecek nesillere gurur verecek bir eser olmuş. Başta Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere emeği geçen kim varsa ellerinden öper, kutlarım...” ifadeleriyle dile getirdi.  

İismail Ozkan Mrkaf

New Jersey AcousticTe sahne alarak konser veren tnlü sanatçı ismail Özkan, geleneksel Türk ebru sanatını New York’ta yaşatan ebru sanatı sanatçısı Bingül Sevimli‘nin New York City' deki Türkevi’nde kişisel sergisini gezdi.

BAŞKONSOLOSLA GÖRÜŞTÜ

İismail Ozkan Mrka

Altıeylül 23 Nisan'ı coşkulu etkinliklerle kutladı Altıeylül 23 Nisan'ı coşkulu etkinliklerle kutladı

Ünlü TRT ses sanatçısı ismail Özkan, New York'un en muhteşem yerinde en şaheser binası ve herkesin takdirle izlediği yeri olan, Lale şeklinde Selçuklu mimarisinden esinlenerek yapılan  Türkevi‘nde New York Başkonsolosu Reyhan Özgür'ü  ziyaret ederek bir süre görüştü. Başkonsolos Özgür, New York'ta 1981'den bu yana her yıl Mayıs ayında gerçekleşen "Geleneksel Türk Günü Yürüyüşüne İsmail Özkan'ı onur konuğu olarak davet etti.

Editör: Macit ERMİŞ