İstanbul Balıkesirliler Derneği ( İstBalder ) 5. Olağan Genel Kurul Toplantısı Fatih'te bulunan Ali Emiri Kültür Merkezinde 250 Balıkesir'li hemşehrimizin katılımıyla gerçekleştirildi. Mevcut başkan Şenol Dinkçi ile  Mehmet Fatih Önsöz listelerinin yarıştığı genel kurulda 238 üye oy kullandı. Nefes kesen başkanlık yarışının galibi 128 oyla Av. Mehmet Fatih Önsöz olurken, 110 oyda kalan Şenol Dinkçi bayrağı devretti. 

Balıkesirli hemşehrilerimizin yoğun katılımıyla gerçekleşen kongre vefat eden depremzedeler ve dernek üyelerine saygı duruşu ve ardından istiklal marşının okunmasıyla başladı. Kongrede Divan Başkanlığını Ömer Özen yaparken yardımcılıklarını Harun Çetin ve Ali Kundakcı yaptı.

Oldukça sağduyulu şekilde yapılan kongre sonucunda başkanlığa seçilen Mehmet Fatih Önsöz, katılım sağlayan tüm hemşehrilerine teşekkür ederek, "2013 yılından beri dernekte aktif şekilde yer alıyorum. Derneğimizin daha önce gençlik kollarında bulundum. Birlikte bir çok etkinlikte bulunduk. Bu seçim için adaylık sürecimize girdiğimizde 150-200 tane üye kazandırdık.

Genç arkadaşlarımızla büyüklerimizle hep beraber bir şeyler yapalım istedik. İstanbul'da bulunan diğer ilçe ve köy dernek başkanlarına ve üyelerine teşekkür ediyorum. Hepsi bizim yanımızda oldular" dedi.

Toplumun değişik kesimlerinden kapsayıcı bir yönetim oluşturduklarını belirten Önsöz şöyle konuştu:


 

" Özellikle gençler üzerine bir çok projemiz olacak. Derneğimizi kuran abilerimiz olsada yaşatacak olan gençlerimizdir. Bizler için önemli olan kadınlarımız ve gençlerimiz. Bunu sosyal hayatta da görebiliyoruz. Örneğin; staj eğitimi projemiz var. Burada okuyan öğrencilerimize yazın Balıkesir'de stajlarını yapacakları yerler bulacağız. Yine Balıkesir de okuyupta burada yaşayan hemşehrilerimiz için de bu şehirde staj yapma imkanı sağlayacağız.

Derneğimizin merkezini Beşiktaş'a taşıyacağız. Yenikapı da yapılan Balıkesir Tanıtım Günlerini daha organizeli bir şekilde gerçekleştirmek adına etkin katılım sağlayacağız. Öğrencilerimize burs sağlayacağız. Ramazan ayında iftar yapacağız. Küçükçekmece de Ömer Seyfettin Parkı yapılması için gayretimiz olacak. Bunlar için gençliğimiz var, enerjimiz var, dinamik yapıya sahibiz " diye konuştu.

İstBalder ekibini kutlar, görevlerinde başarılar dileriz.

Haber: Rasim TURHAN 


 

Editör: Haber Merkezi