AK Parti'de merakla beklenen Balıkesir ilçe belediye başkan adaylarının listesi belli oldu ve listeye balikesirim.net ulaştı. İşte isim isim 31 Mart yerel seçimlerinde yarışacak AK Parti Balıkesir ilçe belediye başkan adayları listesi..

Büyükşehir'de Başkan Yücel Yılmaz'la "yola devam" eden AK PartiBalıkesir'de 18 ilçe belediye başkan adayını da belirledi. Mevcut belediye başkanlarından 3'üne yeni dönem listesinde yer verilmedi. Bandırma'da "efsane başkan" geri döndü. Balıkesir gündeminde en çok merak edilen Altıeylül ve Karesi'nin adayları da netleşti. Resmi açıklama Cuma günü. İşte son dakika gelişmeleri...

yucel-mehtap-mehmet

BALIKESİR Büyükşehir'de yapılan tüm anketlerden açık ara önde çıkan mevcut başkan Yücel Yılmaz'la "yola devam" kararını 7 Ocak'ta kamuoyuna ilan eden AK Parti, isimleri üzerinde mutabakat sağlanan 18 ilçe belediye başkan adayını kamuoyuna tanıtmak geri sayıma başladı.

2 ŞUBAT CUMA GÜNÜ AÇIKLANACAK

yucel-yilmaz-vekillerle

BALIKESİR belediye başkan adayları tanıtım toplantısı ise, 2 Şubat Cuma günü Kurtdereli Spor Salonu'nda gerçekleşecek.

ÜÇ BAŞKAN İLE YOLLAR AYRILDI
KEPSUT'TA CANKUL KAPSAM DIŞI

cankul-ramazan-bahvacan

Yeni dönemde mevcut belediye başkanlarından üçü ile yollar ayrılırken, Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul ise üç dönem kuralının dışında tutularak yeniden aday gösterildi. Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan da yeni dönemde rekor oy hesaplarını bugünden yapmaya başladı. 

KARESİ DEVAM.. ALTIEYLÜL'e YENİ ADAY

Hasan-Avci_Dincer_Orkan

Refik Gündoğan, Genel Sekreter Yardımcısı oldu Refik Gündoğan, Genel Sekreter Yardımcısı oldu

Balıkesir siyaset gündeminde en çok merak edilen Altıeylül ve Karesi'nin adayları da netleşti. balıkesirim.net haber merkezine ulaşan son bilgilerde, Karesi Belediye başkan adayları, mevcut başkan Dinçer Orkan ile Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yasin Sağay arasında gitti, geldi. Son kez yapılan anket sonuçlarına göre, kesin olmamakla birlikte Dinçer Orkan ile "yola devam" yönünde karar alındı.

HASAN AVCI İLE YOLLAR AYRILDI

Balıkesir'de en büyük sürpriz ise Altıeylül'de yaşandı. İlçesinin çehresini değiştiren kalıcı yatırımlarıyla dikkat çeken Hasan Avcı ile yeni dönemde yollar ayrılıyor. 

mesut-eray-kimdir

Haber merkezimizin Ankara kaynaklarından derlediği bilgiye göre,  AK Parti, 31 Mart 2024'teki seçimlere Mesut Eray ile girecek. Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi Genel Müdürü olan Mesut Eray, bir önceki dönem bir süre Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştı. Eray, AK Parti il başkanlığı için adı geçen isimler arasında yer alıyordu.

BİGADİÇ ÇOK KARIŞACAK GİBİ

ismail-avcu-kimdir-nereli-1

Bigadiç'te mevcut başkan İsmail Avcu ile yolların ayrılacağı uzun süredir konuşuluyordu. Eğitimci Recep Saylak ile eski başkan Mustafa Göksel isimleri gündemdeydi. Yeni dönem adayı olarak Mustafa Göksel'in adı ön plana çıktı. 2014-2019 yılları arası belediye başkanı olan Göksel, AK Parti'nin aday göstermemesi üzerine Saadet Partisi adayı olarak seçimi kazanan AK Parti adayı İsmail Avcu'ya rakip olmuştu. Aynı sahne bu kez tam tersi olarak yaşanabilir.

EFSANE BAŞKAN GERİ DÖNÜYOR

Cemal-Oztaylan_kimdir

31 Mart 2024 yerel seçimleri öncesi Balıkesir'de bir diğer sürpriz gelişme Bandırma için yaşandı. Üç dönem milletvekilliği yapan ve Belediye Başkanlığı döneminde Bandırma'nın çehresini değiştiren Cemal Öztaylan, yeniden sahne alıyor. "Delikanlı" lakabıyla tanınan tecrübeli siyasetçi Öztaylan'ın başkan adaylığının gündeme gelmesi ilçede heyecan yaratttı.

DEVAM EDECEK BAŞKANLAR
ve YENİ BAŞKAN ADAYLARI

Bu arada, Dursunbey'de Ramazan Bahçavan, İvrindi'de Yusuf Cengiz, Kepsut'ta İsmail Cankul,  Havran'da Emin Ersoy, Sındırgı'da Ekrem Yavaş, Marmara Adası'nda Süleyman Aksoy'la "devam" edilecek.

Savaştepe'de ise nöbet değişimi yaşanacak. Turhan Şimşek ile yollar ayrılırken, Ümmet Şamil Zengin aday gösterilecek. Ayvalık'ta Ali Gür, Edremit'te Muhammed VurmazBurhaniye'de Mustafa Aysel, Erdek'te Turan Gün,  Balya'da Cüneyt Çalışkan,  Gönen'de Aydemir Gümüş, Manyas'ta İbrahim Koman isimlerinin öne çıktığı balikesirim.net haber merkezinin ulaştığı bilgiler arasında yer aldı. Bu isimlere aday olduklarını içeren tebligatların 1 Şubat'ta yapılması bekleniyor. 

APparti-balikesir-belediye-adaylari

AK Parti Balıkesir Belediye Başkan adayları kesin listesi büyük olasılıkla 2 Şubat Cuma günü Genel Başkan Yardımcılarından birinin katılımıyla gerçekleşecek programla kamuoyuna açıklanarak adayların tanıtımı yapılacak. 

Editör: Macit ERMİŞ