VATANIMIZIN BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜNÜ SİZLERE BORÇLUYUZ
Duygu dolu anların yaşandığı programda konuşan Vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve al bayrağımızın özgürce dalgalanmasını siz değerli gazilerimize borçluyuz diyen Cengiz “, “Aziz milletimizin Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e şükran ve minnetinin ifadesi olarak 1921 yılında TBMM tarafından Gazilik unvanının verildiği 19 Eylül tarihini Gaziler Günü olarak kutlamanın kıvancı içindeyiz. Vatanını canından aziz bilen, ülkenin her köşesinde huzur ve güvenliğin sağlanması için cepheden cepheye koşan, bu uğurda şehit olmayı göze alan Gazilerimiz, vatanseverliğin yaşayan abideleridir. Bugün millet olarak şanlı bayrağımızın altında birlik ve beraberlik içinde bağımsız olarak yaşıyorsak bunu Aziz Şehitlerimize ve Kahraman Gazilerimize borçluyuz.
Şehitlerimiz ve Gazilerimiz büyük bedel ödediler.
Fedakârlıkların en büyüğünü gösteren Şehitlerimiz gibi, sizler de vatan uğruna, namus uğruna, bayrak uğruna, ezan uğruna can vermeye hazır olduğunuzu fedakarca gösterdiniz. Bu zor coğrafyada ayakta kalmanın bir bedeli var, bu bedel de Malazgirt'ten Çanakkale'ye kadar, Dumlupınar'dan Sakarya'ya kadar, Kıbrıs'a kadar, terör Şehitlerimize kadar, 15 Temmuz'a kadar Şehitlerimiz ve Gazilerimiz tarafından ödendi. Bu rütbeye sahibi olmanın ayrıcalığını birçok ailemiz yaşadı. İnanıyoruz ki, her bir Şehit bütün Türk milletinin Şehidi, her bir Gazi bütün Türk milletinin Gazisi ve hepimizin övünç kaynağıdır. Bu ruhun, bu duygunun daima yaşaması gerekmektedir.   Bu coğrafyada kalmanın bedelini bugün ödememiz gerektiği anda, yine canlarını ortaya koyacak bir nesle ihtiyacımız var.  Bugünü, bu akşamı hep beraber bu güzel vatan parçası içerisinde birlikte geçirmiş olmaktan memnuniyet duyuyoruz.
Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Aziz Şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden Gazilerimizi rahmetle, hayatta olan Gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, değerli ailelerine saygılar sunuyorum” dedi.

ŞEHİT YAKINLARI, GAZİLERİMİZ VE AİLELERİ BİZLER İÇİN ÖZELDİR

yusuf-cengiz-gazi21
İlçemizdeki gazilerimizi her fırsat bulduğumuzda ziyaret etme gayretinde oluyoruz. Gaziler günü sadece bu güne has değil, her zaman aklımızda yer alıyorlar şeklinde konuşan İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz “Gazilerimizin taşıdıkları şerefe yaraşır bir şekilde hayatlarını devam ettirmeleri, hak ettikleri imkân ve şartlara kavuşturulmaları konusunda Milletimizin de, Devletimizin de gerekli duyarlılığı göstermeye devam edeceğine inancımız tamdır. Bizler de, idareciler olarak üzerimize düşenleri yerine getirmek için her türlü gayreti göstermeye devam edeceğiz. Şehitlerimiz ve Gazilerimiz ile birlikte onların ailelerinin de üzerimizde çok hakkı var, onların her sorunu bizim en özel sorunumuzdur.” dedi

ÇOK MUTLU OLDUK
Gaziler günü dolayısıyla gerçekleştirilen programdan dolayı duydukları memnuniyeti ifade eden Gaziler “ Bizim için bu akşamın önemi çok fazla. Bizim gibi bu anlamlı günün hassasiyetini bilen, değer veren Belediye Başkanımız Yusuf Cengiz’e teşekkür ediyoruz. Her gazi arkadaşımızı ve ailelerimizi evimizden alarak buralara kadar getirdi. Bizler bu vatan topraklarının bölünmemesi uğruna mücadele ettik, bizlere şehitlik nasip olmadı ama gazi olduk. Bizleri ne zaman olursa olsun değerli hissettiren Başkanımızdan ve protokol üyelerimizden Allah razı olsun.

İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz ev sahipliğinde gerçekleştirilen programa Havran Kaymakamı İvrindi Kaymakam Vekili Enver Özderin, Gaziler, aileleri, ilçe mülki ve idari amirleri ile siyasi parti temsilcileri katılım sağladı.

381095264_858867839573541_440245056002659111_n

380532347_858874466239545_4113497980420934493_n

381095261_858867789573546_3589658510798643427_n

Editör: Macit ERMİŞ