İvrindi Belediyesi’nin üreticilerin kullanımı ve yükleme anındaki rahatlığı için hizmete aldığı yükleme rampası sayısı İvrindi merkez, Gökçeyazı, Büyükyenice ve Karaçepiş ile birlikte 4’e çıkmış oldu.

ÇÖZÜM ODAKLI ÇALIŞIYORUZ

Yıllardır yapımı istenilen rampasının çiftçi ve üreticiler için önemine dikkat çeken Belediye Başkanı Yusuf Cengiz; “Hizmete giren yükleme rampası Karaçepiş ovası başta olmak üzere üretim yapan değerli çiftçilerimize ve çevre bölgedeki üreticilerimize hitap edecek. Bölge üreticilerimizin temel ihtiyaçlarından bir tanesiydi. Karaçepiş Göleti başta olmak üzere Ardıçtepe barajından kısmi olarak faydalanan Karaçepiş bölgesinde üretim yapan üreticilerimiz nakliye işlemlerini artık bu rampadan gerçekleştirebilecekler. Üretim anlamında geniş yelpazeye sahip olduğu için tarım rampasının yapılacağı pilot bölgelerden biri olarak burayı tercih ettik. İlçe olarak sulak arazi bakımından oldukça verimli konumdayız. Üreticilerimiz yeter ki üretim gerçekleştirsinler. Bizler istenilen bölgeye talep doğrultusunda tarım rampası yaparak çiftçilerimizin işlerini kolaylaştırma gayretinde olacağız” dedi.

Yükleme rampasının büyük bir eksiklik olduğuna dikkat çeken yöre çiftçisi, Rampanın yapımından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirirken, Başkan Cengiz’e teşekkür ettiler.

Hem tekerlekli hem de damperli römorklar başta olmak üzere kamyonların yükleme yapabileceği şekilde inşa edildi.

DOMATES, SALÇALIK BİBER VE BENZERİ ÜRÜNLER YÜKLENECEK

yusuf-cengiz-portre

Bölge çiftçisinin talepleri için belediye olanakları ölçüsünde hizmet vermeye devam edeceklerini söyleyen Başkan Yusuf Cengiz; “Çiftçimiz için yükleme rampası önemli bir eksikti. Karaçepiş mahallemiz tarım anlamında kendini ispatlamış bir konumda. Tarım ve hayvancılığı geniş yelpaze ile sürdüren bir mahalle. Mahallemize kazandırdığımız tarım rampası ile çiftçi ve üreticilerimiz bölgemizde üretilen domates, salçalık biber ve benzeri tarım ürünleri için rahatlıkla yükleme yapabilecekler. Bölge çiftçimize hayırlı olsun” dedi.

Editör: Macit ERMİŞ