Yerel seçimde CHP ile ittifak yapmama kararı alan İYİ Parti, belediye başkan adaylarını belirledi. Adaylardan 12'si bu hafta içerisinde açıklanacak. Balıkesir adayı için öne çıkan iki isim var. 

İTTİFAK YOK, HER İLDE ADAY VAR

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Zorlu, 81 ilde kendi adaylarını çıkarma kararı aldıklarına işaret ederek, "3 büyükşehir Eskişehir, İzmir ve Kahramanmaraş’ta büyükşehir belediye başkan adaylarımızı belirledik. 4 ilde, 40 ilçede ve toplam beldelerle birlikte 59 yerleşim yerinde adaylarımızı belirlemiş bulunuyoruz. Bu hafta da bir değişiklik olmazsa eğer 12 adayımızı vatandaşlarımızla paylaşacağız" açıklamasını yaptı.

BALIKESİR İÇİN ÖNE ÇIKAN İSİMLER

Aslı Aynaoğlu Balıkesir Büyükşehir kadrosuna katıldı Aslı Aynaoğlu Balıkesir Büyükşehir kadrosuna katıldı

ozlem-ural-turhan-comez

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, geçtiğimiz günlerde Balıkesir'e gerçekleştirdiği ziyarette; 2024 Mart'taki seçimlere tek başına gireceklerini deklare etmişti. Akşener, Balıkesir’de Gönen, Erdek, Susurluk ve Karesi ilçe belediye başkan adaylarını açıklamıştı. 

Bu isimler şöyle idi: 

Karesi : Mustafa Lemi Aytekin

Susurluk : Nurettin Güney

Gönen : Fedai Coşkun

Erdek : Arif Demir

İYİ Parti'nin Balıkesir Büyükşehir Belediye başkan adaylığı için öne çıkan iki isim var. Bunlardan ilki milletvekili Turhan Çömez. Diğeri ise eski il başkanı Özlem Ural. Balıkesir'in hemen her bölgesinde tanınan bu iki ismin Akşener'in seçim startını vermek için talimatını beklediği belirtiliyor.

'ÖZGÜR ÖZEL'İN RANDEVU TALEBİ YOK'

Zorlu, İYİ Parti olarak seçimlere yönelik yüzleşmesini yapmış yegane parti olduklarını belirterek, Sayın Genel Başkanımız kongre konuşmasında, sonra 26 Ağustos'taki çıkışında açıkça söyledi. 

meral-aksener-balikesir-a

'ÖZEL'İN RANDEVU TALEBİ YOK'

Ankara ve İstanbul için bir iş birliğinin olup olamayacağı, Özgür Özel ve Meral Akşener’in görüşme yapıp yapmayacağı sorusu üzerine, Divanımızda Sayın Mansur Yavaş'ın ziyareti ve içeriğiyle ilgili bir değerlendirme oldu. Sayın Yavaş, Sayın Özgür Özel'in selamını getirdiler. Görüşmede divan üyelerimiz de yer alıyordu. Bunun dışında bir şey bir değerlendirme olmadı. Genel İdare Kurulumuzun almış olduğu bir karar var. Siyasi partiler, yetkili organları eliyle, onların aldığı kararların hayata geçirilmesi yoluyla idare edilir. Ve biz de bu esas üzerinden elbette kararımızı en etkin bir biçimde hayata geçirmek için çalışmalarımızı yürütüyoruz. An itibarıyla da Sayın Özel'in partimizden, genel başkanımızdan herhangi bir randevu talebi yok ifadelerini kullandı.

Editör: Macit ERMİŞ