Ayvalık ve Erdek'te kendilerini aday göstermeyen CHP'den istifa ederek İYİ Parti ve Demokrat Parti adayı olan Özlem Sarı ve Rahmi Gençer, Seçim Kurulu engeline takıldı. 

Oslem Sari Iyi Parti

                                            Özlem SARI

CHP, bir kişinin aynı anda iki partiden aday adaylığı başvurusunda bulunamayacağı gerekçesiyle Özlem Sarı ile Rahmi Gençer'in adaylığına itiraz etti. Seçim Kurulu, Özlem Sarı ile Rahmi Gençer'in adaylığının düşürülmesine karar verdi.

31 Mart Yerel Seçimleri için CHP'den aday gösterilmeyen eski Erdek Ticaret Odası Başkanı Özlem Sarı ile eski Ayvalık Belediye başkanı Rahmi Gençer'e İl Seçim Kurulu kararıyla ikinci şoku yaşadı. 

Rahmi Gencer Ozgur Ozel 3 1024X683

                                    Rahmi GENÇER

 CHP Erdek ve Ayvalık İlçe Başkanlıkları, "Siyasi partilerde aday adaylığı ve merkez adaylığı" başlıklı 40. maddesinin üçüncü fıkrasında, "Bir kimse, bir partiden önseçim veya merkez adaylığı yoklamasına katıldıktan sonra başka bir partiden merkez adayı gösterilemez ve partisinden istifa etmedikçe bağımsız aday olamaz" maddesini gerekçe gösterek İl Seçim Kurulu'na başvurmuştu.

Seçim Kurulu, CHP'nin itirazını yerinde bularak Özlem Sarı ile Rahmi Gençer'in adaylığını iptal etti.

İYİ Parti ile Demokrat Parti yöneticilerin yereldeki kararın iptali için Yüksek Seçim Kurulu'na başvurmaları bekleniyor.

Editör: Macit ERMİŞ