Son dakika haberi! Yerel seçimler yaklaşıyor. AK Parti’de yerel seçimler için adaylık süreci başladı. Belediye başkanlığı için adaylık başvuruları alınmaya başlandı. Balıkesir'de ilk resmi başvuruyu  Sedat Ağan, Karesi Belediyesi için yaptı.

SEDAT-AGAN-karesi

Hidayet HAYAT'ın haberi - AK Parti yerel seçimler için adaylık başvuru sürecini başlattı.

Balıkesir'de aday adaylığını açıklayan ilk isim eski Doğruyolcu Sedat Ağan oldu.

Ağan, geçen dönem belediye meclisinde görev aldığı Karesi Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıkladı.

Adaylık başvuru ücreti karşılığı Gazze'ye ulaştırılmak üzere 20 bin lira bağışta bulunan Ağan, başvuru evraklarını Ak Parti İl Başkanlığı Seçim İşleri Başkanı Yusuf Ersalan'a teslim etti.

AİDAT YOK, GAZZE'YE BAĞIŞ VAR

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, AK Parti’nin bu seçimde adaylık aidatı almayacağını, bunun yerine Gazze’ye bağış toplanacağını söyledi.

“Büyükşehir belediye başkanlığı için 50 bin TL, İl belediye başkanlığı için 30 bin, ilçe belediye başkanları için 20 bin, TL bağış alınacak.” diyen Yavuz, “Bağışlar tüm dünyanın gözleri önünde soykırıma varan saldırılardan etkilenen Gazzeli kardeşlerimiz için AFAD tarafından kendilerine ulaştırılacak.” şeklinde konuştu.

MECVUT VEKİLLER BAŞVURU YAPAMACAK

Yavuz, AK Parti’nin mevcut milletvekillerinin, kendilerine görev verilmediği sürece aday adaylığı için başvuruda bulunamayacağını açıkladı.

Yavuz, “Mevcut milletvekillerimiz kendileri öyle bir görev takdim edilmediği sürece kendilerinden aday müracaatı almayacağız.” diye konuştu.

Ensar Aytekin'den MHP'li iki isme çok ağır sözler Ensar Aytekin'den MHP'li iki isme çok ağır sözler

BAŞVURU İÇİN SON TARİH 22 KASIM

AK Parti’de belediye başkanlığı için aday adaylığı başvuruları 22 Kasım’a kadar devam edecek.

Meclis üyeliği ve il genel meclisi üyeliği başvuruları da bugün başlarken, bu süreç de 3 Aralık’a kadar sürecek.

KAMUDA İLK İSTİFA

Bu arada, kamuda ilk istifa haberi de Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iştiraki  BASKİ'den geldi.

Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Emrah Çıra, Susurluk Belediye başkan aday adaylığı için istifasını veren ilk isim oldu

emrah-cira

Editör: Macit ERMİŞ