AK PARTİ'DEN RAHATI YOK!

Canbey, Kuvayi Milliye Günü'nü Mecliste Kutladı Canbey, Kuvayi Milliye Günü'nü Mecliste Kutladı

AK Parti, 31 Mart 2024'te gerçekleşecek yerel seçimler öncesi Balıkesir'de "en rahat" parti olarak görünürken, aday belirlenme süreci de başlatıldı. Büyükşehir başta olmak üzere ilçe belediye başkanlığı için gizliden gizliye hesap yapanlar, kafaları bulandırarak partiyi karıştırmak amacıyla trol hesaplarıyla beslemelerini harekete geçirdi. Her seçim döneminde yaşatılmaya çalışılan bu kargaşanın toplumun büyük kesiminde karşılık bulmadığı bilinse de, parti tabanında hoşgörüyle karşılanmıyor.

YÜCEL YILMAZ BU AY SONU AÇIKLANABİLİR

yuvcel-yilaz-erdogan

AK Parti Genel Merkezi'nin Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nde başkan Yücel Yılmaz ile "yola devam" kararını bu ay sonu veya Aralık ayının ilk haftasında açıklaması bekleniyor. 20 ilçeye dokunan hizmetleri ve tanınırlık yönüyle rakipsiz olan başkan Yılmaz'ın, karşısına kim çıkarsa çıksın açık ara seçimi kazanacağı görüşü tüm teşkilatta hakim.

BELGİN UYGUR ve VEKİLLER NE DÜŞÜNÜYOR?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur başta olmak üzere milletvekilleri İsmail Ok, Mustafa Canbey ve Ali Taylan Öztaylan'ın da "Muhalefet kimi aday çıkarırsa çıkarsın Yücel Yılmaz ile seçimi farklı kazanırız" düşüncesini sıklıkla dillendirdikleri biliniyor.

AVCI İLE ORKAN'IN DURUMU NE OLACAK?

niyazi-tunc-yucel-hasan-dincer

İlçe belediye başkan adaylarının belirlenmesinde ise, Büyükşehir Belediye Başkanının görüşü önemli bir faktör olacak. İlçelerinde başarılı işler çıkaran Hasan Avcı ve Dinçer Orkan ile uyum içeresinde çalıştığı ve "Bir belediye başkanı projelerini hayata geçirebilmek amacıyla en az iki dönem görevde kalmalı" görüşünü savunan Başkan Yücel Yılmaz'ın, Altıeylül ve Karesi de bu iki isimle devam edilmesi taraftarı olduğu belirtiliyor. 

ÖNCELİK  ALTI İLÇEYE

Bununla birlikte AK Parti'nin Balıkesir'de önceliği yeniden kazanılma olasılığı yüksek olan Gönen, Gömeç, Susurluk, Burhaniye, Bandırma ve Erdek'e verdiği öğrenildi. AK Parti, başkan adaylarını halkın her kesiminin güven duyduğu ve sevdiği isimlerden belirleyip bu ilçelerdeki belediyeleri CHP'den geri almayı hedefledi.

EDREMİT ve BALYA MHP'YE

Bu arada, Edremit ile Balya'da ise AK Parti'nin aday çıkarmayacağı ve  Cumhur İttifakı ortaklarından MHP adayını destekleyeceği kulislerde konuşuluyor.

Haber-Yorum: Hidayet HAYAT

Editör: Macit ERMİŞ