14 Yaşındaki Hilmi, Hayalini Kurduğu Mavi Sularla Buluştu

İvrindi ilçesinde yaşayan ve bugüne kadar denize girmeyen 14 yaşındaki kas hastası Hilmi Nuri Güleç’in hayallerini gerçekleştirdik. Hep hayalini kurduğu denize ilk kez girip unutamayacağı bir gün yaşayan Güleç'e, Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Canlı eşlik etti.

tayfun-canli-ivrindi

Özel engelli aracımız ile evinden aldığımız Hilmi Nuri Güleç, anne ve babası ile Altınkum Mahallesi sahilindeki engelli vatandaşların kullanımına uygun şekilde hazırladığımız sahilden denize girdi. İlk kez denize girmenin mutluluğunu yaşayan Güleç, keyifli bir gün geçirdi.

tayfun-canli-ivrindi4

Başkan Yardımcısı Canlı, “Havran Yardım Eli Grubu aracılığıyla tanıdığımız genç kardeşimiz Hilmi’nin böyle bir hayalinin olduğunu öğrendikten sonra Başkanımız Selman Hasan Arslan’ın talimatıyla hemen Güleç ailesi ile iletişime geçerek böyle bir gün organize ettik. Hilmi’nin heyecanına ve mutluluğuna ortak olmak, yıllardır kurduğu hayali gerçekleştirmek bizleri de çok mutlu etti. Biz yerel yönetimler olarak engelli vatandaşlarımızı hiçbir zaman unutmuyor, yaşamlarını kolaylaştırmak için çalışıyoruz.” dedi.

tayfun-canli-ivrindi1

Editör: Macit ERMİŞ