KAZAK GAZETECİLER
KARESİ ATATÜRK EVİ'NDE

BALIKESİR Gazeteciler Cemiyeti (BGC) ile Kazakistan Türk Dili Konuşan Gazeteciler Vakfı arasında kurulan dostluk köprüsü kapsamında Balıkesir'de bulunan Kazakistanlı gazeteciler, Karesi Atatürk Evi'ni gezdiler.

dincer-orkan-kazak34

İsmail Özkan "Sabrıma Borçluyum"a ABD'de klip çekti İsmail Özkan "Sabrıma Borçluyum"a ABD'de klip çekti

Türkistan bölgesi Kazakistan'ın farklı şehirlerindeki radyo, tv ve gazetelerde görev yapan gazeteciler, 18-22 Kasım tarihleri arasındaki "Türk-Kazak Gazeteciler Buluşması" programı kapsamında, Kuvayı Milliye Şehrinin tarihi ve turistik mekânlarını gezdi.

Balıkesir Gazeteciler Cemiyetinin ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette, Kazakistan'dan gelen gazeteci, radyocu ve televizyoncular Karesi Atatürk Evi'ne de ilgi gösterdi.

Vakıf Başkanı Naziya Bissenova başkanlığında Balıkesir'e gelen Kazakistan heyeti, ziyaretler kapsamında Karesi Atatürk Evi'ni de gezdi. Heyete Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir ve yönetim kurulu üyeleri eşlik etti.

dincer-orkan-kazak1

Müze yetkililerinden Atatürk Evi hakkında bilgi alan gazeteciler, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan tarafından karşılandı.

dincer-orkan-kazak1

Başkan Orkan gazetecilere ziyaretlerinden ötürü teşekkür etti.  Başkan Orkan'da geçtiğimiz ay Kazakistan'a giderek çeşitli temaslarda bulunmuştu.

Editör: Macit ERMİŞ