CANKUL ÇIKTI,
AKA LİSTEYE DAHİL OLDU

AK Parti Balıkesir Teşkilatının teslim edileceği yeni il başkanının belirlenmesi amacıyla başlatılan süreçte son aşamaya gelindi. Onlarca ismin adaylığının konuşulduğu ve bazılarının ise 'piar' fırsatı olarak değerlendirdiği il başkanlığı adaylığı için masada kalan 4 isimden Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul listeden çıkarılırken, Karesi İlçe Başkanı Hakan Aka listeye son anda dahil edildi. 

AK PARTİ'NİN BALIKESİR'DEKİ
"1 NUMARASI" BELLİ OLUYOR

İktidar partisinin Balıkesir'deki "1 numaralı ismi" olma gayesiyle yoğun kulis çalışmaları yürüten ve bunu "piar" fırsatı olarak gören isimleri hâyâl kırıklığına uğratacak haber bu akşam saatlerinde AK Parti Genel Merkezi'nden geldi. 

Eylül ayının son haftasında mülakata çağırılan Abdullah Altıntaş, Mustafa Çanakçı, Mehmet Aydemir yanısıra bir süre önce AK Parti Karesi İlçe Başkanı olarak atanan Hakan Aka son dakika bilgisiyle Ankara'ya davet edildi.

Bu isimler, 23 Kasım Perşembe günü öğleden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın huzuruna çıkacak.

HEYECANLI BEKLEYİŞ BAŞLADI

Başkan Erdoğan, bu dört isimden birini tercih ederek Balıkesir İl başkanı olarak atayacak. Koltuğa oturacak ismin açıklanacağı saat için geri sayım başladı.

DÖRDÜ BİR ARADA

mehmet-aydemir-altincas-canakci

Başkan Erdoğan'ın, aralarından birini 23 Kasım Perşembe günü AK Parti İl başkanı olarak atayacağı Mehmet Aydemir, Mustafa Çanakçı ile Abdullah Altıntaş, kendileriyle birlikte Ankara'ya davet edilen Karesi İlçe Başkanı Hakan Aka'ya gerçekleştirdikleri tebrik ziyaretinde görülüyor. 

mehmet-aydemir-ust

Başkan Akın, müjdeleri ilk ağızdan kendisi iletti Başkan Akın, müjdeleri ilk ağızdan kendisi iletti

KASİM-Baski

Editör: Macit ERMİŞ