Kepsut Belediyesi ilçe genelindeki yeşil alanların bakım ve temizliğini yapmaya devam ediyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yürütülen bakım çalışmaları kapsamında ilçe genelindeki park ve yeşil alanlar ile orta ve yan refüjlerin periyodik olarak temizlik ve bakımları yapılıyor.

Nüfus 1 milyonu aşmıştı. Çöplerini bırakıp gittiler! Nüfus 1 milyonu aşmıştı. Çöplerini bırakıp gittiler!

HER YER PIRIL PIRIL

Kepsut Belediyesi ilçe genelindeki çöp konteynerlerini ilaçlama ve dezenfekte ederek temizleme aracıyla yıkayarak temizliyor.

Yaz sezonunda oluşabilecek kötü koku ve kirliliğe karşı ilçe genelinde önlemlerin alındığını belirten Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, “Yaz aylarına girilmesi ve sıcakların başlaması ile Kepsut’ta cadde ve sokaklarda çöplerin biriktirildiği konteynerlerin dezenfeksiyon ve temizliğine hız verdik. Halk sağlığını korumak amacıyla belediyemize ait ekiplerimiz yıkama ve dezenfeksiyon aracımızla çöp konteynerlerini, önce deterjanlı su ile yıkıyor, ardından da dezenfeksiyon işlemine tabi tutuyor.

Isamil Cankul Mazbata1

Yapılan temizlik çalışması ile ilçedeki çöp konteynerlerinin çevrelerinde oluşabilecek kötü görüntü ve kötü koku yayılmasını önlüyor, sinek ve larva oluşumunu da engelliyoruz. Yaz dönemi boyunca ekiplerimiz temizlik işlemi yapmaya devam edecekler” ifadelerini kullandı.

SİVRİSİNEKLE ETKİN MÜCADELE

İlçede sivrisineklere karşı ilaçlama çalışmalarını etkin şekilde sürdürülürken, mesire alanları, parklar, çocuk oyun alanları ve yeşil alanlarda da zehirli kenelere karşı düzenli ilaçlama yapılıyor.

Kepsut Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçede bulunan çöp konteynerleri ve ızgaralar temizlenerek, ilaçlanmaya devam ediyor.

Yaz dönemi ile birlikte sivrisineklerle mücadele kapsamında ilaçlama çalışmalarını sürdüren ekipler, belirlenen program dahilinde ilçe halkının sağlığı ve huzuru için çalışmalarını sürdürüyor. Kepsut'ta sivrisinek ve diğer uçkunlara yönelik mücadele yaz dönemi boyunca etkin şekilde devam edecek.

Editör: Macit ERMİŞ