Ülkemizin ve ilimizin gururu Yasemin Adar Yiğit ile Genç Milli Takım Güreş Antrenörü olan eşi Erdem Yiğit, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı'yı ziyaret etti.

5 kez Avrupa şampiyonu, 2 kez dünya şampiyonu olan, kadın güreşinde ülkemize ilk olimpiyat madalyasını kazandıran milli sporcu Yasemin Adar Yiğit; 81 Çalıkuşu Balıkesir e-dergisi için söyleşi gerçekleştirmek üzere MEM'e ziyarette bulundu.

Türkiye Güreş Federasyonu kadınlardan sorumlu Asbaşkanı Yasemin Adar Yiğit, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne konuk olmaktan ve öğrencilere örnek teşkil edebilmek adına 81 Çalıkuşu Balıkesir e-dergisi için söyleşi gerçekleştirmekten duyduğu memnuniyeti belirtti.

Adar, " Hedeflerimden biri ön yargıları yıkmaktı. Nitekim başarılarımla beraber toplumumuzda kadın güreşi ilgi görmeye, benimsenmeye başladı ve bu hedefimi gerçekleştirmeye başladım. Gittiğimiz şehirlerde kadın güreşinin başladığını duymak, bu alana öncülük etmek beni çok mutlu ediyor. Zorluklar olsa da elde ettiğimiz başarılardan sonra zorluklara göğüs germek keyifli oluyor. Arkadan gelen genç kızların 'Yasemin Abla ben de senin gibi şampiyon olmak istiyorum.' demeleri benim için paha biçilemez bir değere sahip. Bir de aile çok önemli. Sizi sonuna kadar desteklemesi gerekiyor. Sağ olsun ailem ve eşim beni her zaman destekledi. Mücadeleci bir yapım var ve asla pes etmeyen biriyim. Eleştirilere rağmen mücadeleden vazgeçmediğim için başarılı olduğuma inanıyorum." dedi.

Türk kadın güreşinin öncüsü olan Yasemin Adar Yiğit'i İl Milli Eğitim Müdürlüğünde misafir etmekten dolayı mutluluk duyduğunu ifade eden Ali Tatlı; Amerika Birleşik Devletleri'nin Coraville şehrinde 10-11 Aralık'ta gerçekleştirilecek Dünya Güreş Şampiyonası'nda kendisine başarılar diledi.