BALIKESiR Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı'nca Türk İtfaiye Teşkilatı'nın kuruluşunun 309. yıldönümü ve İtfaiyeciler Haftası dolayısıyla program düzenledi. İtfaiye Daire Başkanı Halit Yılmaz beraberindeki ekiple birlikte Atatürk Anıtı'na çelenk sundu, saygı duruşunda bulundu.

Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Küçükkaptan ve genç itfaiye erleriyle beraber Vali İsmail Ustaoğlu'na  ziyaret gerçekleştirdi.  Vali Ustaoğlu'na günün anısına mini yangın söndürme tüpü ve BAKOM'un ilk yardım çantasını takdim eden Küçükkaptan ile Yılmaz, İtfaiye teşkilatının çalışmaları hakkında bilgiler aktardı.  

LİBYA'DAN KUTLADILAR

Günün sürpriz kutlaması ise, Libya'daki kardeşlerimize yardım elini uzatmaya giden Ballıkesirli itfaiyecilerden geldi. 

itfaiye-haftasi-20

Son yılların en büyük sel felaketinin yaşandığı ve 20 bine yakın insanın kayıp olduğu Libya'ya ilk ulaşan arama-kurtarma ekipleri arasında yer alan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi itfaiye erleri çalışmalarını 7/24 sürdürürken, İtfaiyciler Haftasını kutlamayı da ihmal etmedi.

Canla başla görev yapan Koca Seyit'in torunları, açtıkları pankartta, "İtfaiye Haftamız kutlu olsun Libya/Derna" İtfaiye Haftası'nı kutladı. Libya'daki kahramanların gönderdiği fotoğraf Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı'nın sosyal medya hesaplarından da paylaşıldı.

itfaiye-haftasi-21

BALIKESiR Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Halit Yılmaz beraberindeki ekip Atatürk Anıtı'na çelenk sundu, saygı duruşunda bulundu.

Editör: Macit ERMİŞ