BALIKESİR'de kimi yerel yöneticiler, ülkemizde yaşanan asrın felaketini unutarak incik/boncuk adlar altındaki festivallerle kaynakları har vurup harman savururken, kimileri bu yıl için iptal ettiği şenlikler için kullanacağı kaynakları deprem bölgelerine aktarmayı sürdürüyor.

Deprem bölgesine 100 konteynerdan oluşan Sındırgı Mahallesi kuran 10 numaralı şehrin en duyarlı belediyesi Sındırgı, yaklaşan Kurban bayramı öncesi örnek bir davranışa daha imza attı.

Doğal Şehir Sındırgı’da ortaokul ve lise öğrencilerinin Kurban Bayramı için depremzede kardeşlerine hazırlamış oldukları hediyeleri Sındırgı'nın kardeş belediyesi olan Antakya Belediyesine gönderildi.

sindirgi-ornek-deprem

Başkan Ekrem Yavaş "Katkı sağlayan tüm okul öğrencileri ve ailerine tebrik ediyorum. Ücretsiz olarak yardım kolilerimizi taşıyacak olan PTT’ye ve personeline teşekkür ediyorum. Rabbim kaza bela vermesin." temennisiyle bayram hediyelerini bölgeye gönderdi.

sindirgi-ornek-deprem1

Kadirşinaslığını yine göstererek alkışı hak eden Sındırgı, her yıl büyük ilgiyle gerçekleşen Uluslararası Yağcıbedir Halı Festivali'ni  bu yıl için yapmama kararı almıştı.

Bu arada, çeşitli adlar altında konserler düzenleyerek adı-sanı bilinmeyen sanatçıları hatırı sayılır ödemeler yapan belediye yönetimlerine tepkiler sürüyor.

Editör: Macit ERMİŞ