banner395

banner307

banner394

banner319

Evren Sungur Kimdir?

Evren Sungur Kimdir? Evren Sungur’un Eserleri ..

KÜLTÜR-SANAT 27.09.2022, 12:55 29.09.2022, 12:54
Evren Sungur Kimdir?

Evren Sungur 1980 yılında İstanbul da dünya ya gelmiştir Yeditepe Üniversitesin de mimarlık ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesin ‘de de Heykel Bölümünü okudu. 

Resim bölümünde ağırlıklı olarak çalışan Evren Sungur insanın doğasını, evrimini, varlığını ve uygarlığını tanıtıyor. Buna bağlı olarak insanın davranışlarından, duygu ve düşüncesinden, kadın ve erkek ilişkilerinden, kişiler arası rekabetten ve kültürel geçmişinden ilham alıyor. Evren Sungur'un yaptığı resimlerde şiirsel, kendi hayal gücünün ve düşünce refleksinin trajesinden kaynaklanmaktadır. 

Evren Sungur’un Eserleri

Evren Sungur yaptığı eserleri ile kendi alanında eşi ve benzeri olmayan sanatın tüm kompozisyonlarını ayrım yapmaksızın zorlayarak eşi ve benzeri olmayan bir sarsılmaz uyumlu bir hale getirmesidir. Zaman, mekân, biçim ve renk ile birlikte yakaladığı bu uyumu tarih, mimari, heykel ve resimle özel bir hale getirerek uygarlığı tanımlamıştır. Eğer seyirci bu medeniyetten rahatsız oluyor ise sanatçının onu görmezden gelmesidir. Sanatçı hakkında https://sevildolmaci.com.tr/tr/sanatci/evren-sungur sitesinden bilgi kolaydır.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Hangi ittifak size daha çok güven veriyor?
Hangi ittifak size daha çok güven veriyor?
Namaz Vakti 26 Mart 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@