banner382

banner307

banner381

banner319

İvrindi artık kabuğuna sığmıyor

İvrindi Belediyesi ile İvrindi Kaymakamlığı İlçe Tarım Müdürlüğü koordinesi ve Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle gerçekleştirilen İvrindi Bahar Şenliği yoğun ilgi gördü.

KÜLTÜR-SANAT 25.05.2022, 09:50 31.05.2022, 15:22
İvrindi artık kabuğuna sığmıyor

Bu yıl ilki gerçekleştirilen İvrindi Bahar Şenliği etkinliğinde en güzel küçükbaş hayvanlar ile en lezzetli ürünler jüri karşısına çıktı, dereceye girenler ödüllendirilirken yarışmaya katılan tüm üreticilere yem desteği sağlandı.

İvrindi Maharetli Eller Yaşam Merkezi kursiyerlerinin el emeği göz nuru ürünleri görücüye çıkarıldığı şenlitkte, misafirlere yöreye has pişirilen lezzetler ikram edildi.

Çocuklarır da unutulmadığı Bahar Şehliği'nin açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, Milletvekili Mustafa Canbey de hazır bulundu.

BAŞARAN: İVRİNDİ KABUĞUNU KIRIYOR

"İvrindi gelişiyor, değişiyor ve kendini sürekli yenileyen ve üstüne koyarak kendini tanıtan bir ilçe haline geliyor" diyen Ak Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran, festival konuşmasında “ İvrindi  çalışkan çok değerli ve kıymetli belediye Başkanına sahip. Huzurlarınızda belediye başkanımızı yürüttüğü tüm çalışmalardan dolayı kutluyorum. Çocuklarımız bizim çocukluğumuzda yaşadığımız Bahar şenliklerinden, Hıdırellez etkinliklerinden mahrum açıkçası. İnşallah çocuklarımızın sokaklarda rahat rahat oynadığı eski hıdırellez havasını yad ettiğimiz etkinlikleri yaşayabiliriz. Günler, aylar ve yıllar geçtikçe yapılan etkinlikler daha da modern hale gelerek geniş kapsamlı durumlara dönüşüyor. Her şey değişiyor fakat insan değişmiyor. Sosyal bir varlık olmamız sebebiyle çalışmanın yanında eğlenceye de zaman ayırmamız gerekiyor. Bu eğlenceler de  genellikle o bölgede, ilçede ve mahalledeki idarecilerin çabası ile gerçekleşen durumlar. Bugün ki etkinlik başta olmak üzere bunun gibi etkinlikler yediden yetmişe vatandaşlarımızı bir araya getiren organizasyonlar.

Bizi burada buluşturan, hıdırellez havasında etkinlik tertip eden kıymetli belediye Başkanımız Yusuf Cengiz başta olmak üzere emeği geçen herkesi kutluyor ve teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

İVRİNDİ’DE GÜZEL İŞLER YAPILIYOR

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey da konuşmasında İvrindi'nin  son günlerde daha güzel, daha sosyal ve kabuğunu kıran bir ilçe olarak anıldığını hatırlattı.

Canbey şöyle konuştu:

İvrindi’nin adı artık her yerde geçiyor. Güzel tanıtımlar, etkinlikler ve ilçeyi ayağa kaldıracak önemli hizmetler yapılıyor. Balıkesir güzel bir şehir. Birbirinden değerli ilçeler var. Her ilçemizin ayrı bir değeri, ayrı bir önemi var. Benim doğduğum, büyüdüğüm İvrindi’de bu tür etkinliklerin olması beni mutlu ediyor, gururlandırıyor. Milletvekili olarak bizlerin çabası ve Büyükşehir Belediyesi ile koordineli yürütülen çalışmalar sayesinde İvrindi adeta kabuğunu kırıyor. İvrindi’de büyük projelere imza atıyoruz. Bunlar kolay olan işler değil. Bunlar milletvekilleri, ak parti il başkanlığı, büyükşehir belediyesi ve İvrindi Belediyesi koordinesi ile gelişen işler. İlçemize yeni organize sanayi alanı oluşturulması, ilave TOKİ konutları kazandırılması, gençlik merkezi, yarı olimpik yüzme havuzu, Gazi Evrenos Okulu restorasyonu, çevre yolunun tamamlanması ve devam eden güzergahta çalışmaların başlaması başta olmak üzere daha sayamayacağımız bir çok hizmetin kazandırılması için gayret sarfediyoruz. Kısacası İvrindi için güzel bir birliktelik var. Siyasi olarak müthiş uyumun meyvesini İvrindi halkı yiyor diyebiliriz. İlçe Başkanı, Belediye Başkanı, Büyükşehir Belediye Başkanı ve Milletvekilleri ile müthiş uyum içerisinde. Bu da başarı ve hizmeti beraberinde getiriyor. Kısacası İvrindi kazanıyor. Bu organizasyona bizleri daveti ve tertibindeki öncülüğü sebebiyle Belediye Başkanımız Yusuf Cengiz başta olmak üzere emek veren, desteğini esirgemeyen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.”

İVRİNDİMİZİN DEĞERLERİNİN
ÖN PLANA ÇIKARILDIĞI BİR GÜN YAŞIYORUZ.

İvrindi şirin ve lokasyon itibari ile gelişmeye açık bir ilçe olduğunun altını çizen İvrindi Kaymakamı Mevlana Kürkçü ise şunları söyledi: 

“İlçemiz  bugün,  7 kategoride yarışmalar tertip edilerek İvrindi her alanda vardır diyecek, eti, sütü başta olmak üzere keşfedilmeye açık lezzetlerinin ön plana çıkarıldığı bir organizasyona, gelenekselleştirilecek bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Yerel değerlerimiz başta olmak üzere, hanımlarımızın el emeği ürünlerinin görücüye çıktığı, her kesimden vatandaşımızı bir araya getiren bayram havasında bir etkinliği tertip eden İvrindi Belediye Başkanımız Yusuf Cengiz’e, destek veren Büyükşehir Belediyemize ve İlçe Tarım Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum, Bu tür etkinliklerin devam etmesi için idareciler olarak bizler ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz.”

İVRİNDİ’YE GEREKLİ OLAN VE YAKIŞAN BİR İŞ YAPILIYOR

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da, her ilçenin tanıtımı, birlikteliği için gerekli olan organizasyonlardan birini de İvrindi'de başlatmanın heyecanını yaşadıklarını ifade etti. 

İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz ve ekibini tebrik ettiği konuşmasında Yücel Yılmaz;  “İvrindi’de bugün gerekli olan bir iş yapılıyor. Tanıtımına, birlikteliğine ve seneye de düzenlenirse şayet katılımın çoğalmasına katkı sağlayacak bir etkinlik düzenleniyor bugün. İnsanoğlu, yorulduğunda dinlenmesi, ihtiyaç duyduğunda eğlenmesi gereken bir varlık. Bu tür etkinlikler insanların ihtiyaç duyduğu tüm gereksinimleri karşılar nitelikte. Bizler biliyoruz en güzel kuzular İvrindi’den çıkıyor. Sofralarımızı süsleyen lezzetlere ev sahipliği yapıyor ve nice keşfedilmemiş değerleri içinde barındırıyor İvrindi. Bizler büyükşehir Belediyesi olarak, keşfedilmeye açık değerlerimizi keşfetmek, tanıtımına katkı sağlamak, sosyal kültürel anlamda düzenlenen etkinliklere destek vermek için çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz. Bununla birlikte Büyükşehir olarak bizler İvrindi ve tüm ilçelerimizin her alanda hizmet alması, vatandaşlarımızın konforlu hayat sürmesi ve kaliteli yaşam standartına erişmesi için yoğun çaba içerisindeyiz ve Balıkesir’i tabiri caizse şiir gibi yönetiyoruz. Bu etkinliği tertip eden, ilçemize hizmeti kendine ilke edinmiş, durmadan, yorulmadan çalışan kıymetli ağabeyim Yusuf Başkanım’ı  ve emeği geçenleri gönülden kutluyorum." ifadelerini kullandı.

CENGİZ “MUTLUYUZ GURURLUYUZ”

İlçemizde ilkini gerçekleştirdiğimiz Bahar Şenliği’nde bu denli katılımın yoğun olmasından dolayı mutlu olduğunu dile getiren İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz de şöyle konuştuB

“İvrindi’miz huzurun, bolluğun, bereketin, çalışkanlığın, üretkenliğin be kadirşinaslılığın memleketi. Bu memlekette İvrindi Belediyesi olarak biz istedik ki yemyeşil doğada, Mayıs’ın ve baharın güzel zamanında böyle bir etkinlik gerçekleştirelim. Kaymakamlığımız ile birlikte böyle bir işe koyulduk. Güzel bir etkinlik yaratalım istedik. İlk olması sebebiyle de kendimizi test edelim, eksiklerimizi görelim dedik. 2019 yılından bu yana ilçe genelimizde çeşitli organizasyonlar gerçekleştiriyoruz. Ama bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz Bahar şenliği etkinliğini geleneksel hale getirip her yıla yayma ve devam ettirme hedefinde olacağız. Madra dağının eteklerinden uzanan, Kaz dağlarına dayanan eşsiz doğası ve tabiatı ile yaşanılası, keşfedilesi ve tanıtılması gereken bir ilçe İvrindi. Bu tür organizasyonlara yenisini ekleyerek, gelenekselleştirerek ilçemizi kabuğundan çıkarıp tanıtımına katkı sağlayacağız.

Bugün ilçemizde coğrafi işaretini aldığımız İvrindi Kelle Peyniri başta olmak üzere damak lezzeti ile namı bilinen İvrindi Kuzusu jüri karşısına çıktı. Bir nevi tatlı rekabet ortamı oluştu. Bu organizasyona ev sahipliği yaptığımız, İlçemizin tanıtımına katkı sağladığımız ve çiftçilerimiz ve vatandaşlarımızı buluşturan etkinliğe ev sahipliği yaptığımız  için sevinçli ve gururluyuz. Daha kapsamlısını yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. "

İVRİNDİMİZ HER ALANDA GELİŞİYOR

Sosyal ve kültürel alandaki etkinliklerin yanısıra önemli yatırımlar gerçekleştirildiklerini belirten Başkan Cengiz, söylerini şöyle sürdürdü:

“İlçe merkezimizde  Başta altyapı olmak üzere doğalgaz ile fiber bağlantı hattı çalışmalarımız, yarı olimpik yüzme havuzu ve millet kütüphanesi inşaatlarımızı önümüzdeki bir kaç ay içinde bitiriyoruz. Yine merkezde  Gazi Evrenos İlköğretim Okulu restorasyonunu tamamlıyoruz. Her mahalleye tek tip aşevi kazandırma hedefimizi sürdürürken, mahalle fırını yaşatma kültürü ile yeni mahalle fırınları inşa edip, tadilata ihtiyaç duyulan fırınları tadilattan geçiriyoruz. Gençlerimiz için ilçe genelinde halı sahalar kazandırıyor, genç odaları inşa ederek mahalle gençliğini yaşatmaya devam ediyoruz. Bunun yanı sıra Gençlerimiz için Gençlik Merkezi oluşturuyoruz. Her mahallemizin konforlu ulaşım imkanına sahip olmaları için gayret ediyor sokak sokak kilitli parke taşı döşüyoruz. Çocuklarımız için yeni park ve çocuk oyun alanları oluşturuyor,  çocuklarımızın güvenli oyun sahalarında oyun oynamalarını sağlıyoruz.  Ve bunların dışında saymakla bitiremeyeceğimiz onlarca hizmeti halkımızla buluşturuyoruz. Kısacası İvrindi için gecemizi gündüzümüze, dişimizi tırnağımıza takıyor var gücümüzle çalışıyoruz. Tek başımıza yapmıyoruz elbette bunu. Sn. Mustafa Canbey Vekilimiz başta olmak üzere desteklerini her zaman hissettiğimiz, gücümüze güç katan milletvekillerimizin desteği, Valimizin öncülüğü, Yücel Başkanımız, Yasin Başkanımız ve değerli daire başkanlarımızın destekleri ile çözüme kavuşturuyoruz. Her birine ayrı ayrı teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.”

TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM

Bu tür etkinlikler yoğun gayretler ve emekler gerektiren etkinlikler diyen Başkan Cengiz “ Yoğun programı sebebiyle katılamayan ama bizleri arayarak tebrik eden  Valimiz Sn. Hasan Şıldak’a, davetimize Meclisteki Genel Kurul çalışmaları sebebiyle katılamayarak tebrik mesajlarını ileten Ak Parti Balıkesir Milletvekillerimiz İsmail Ok, Belgin Uygur, Adil Çelik, Yavuz Subaşı, Mutlu Aydemir’e katılımları ile bizleri onurlandıran kıymetli il ve ilçe protokolümüze, yarışmanın nizami bir şekilde sonuçlandırılmasında emeği geçen kıymetli jüri üyelerimize teşekkür ediyorum.

Ayrıca alanın oluşturulmasında desteğini esirgemeyen, Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz, daire Başkanlarımız ve mesai arkadaşlarına, İvrindi Belediyesinin cefakar ve fedakar çalışanlarına ve İlçe Tarım Müdürlüğü personeline teşekkür ediyorum. El birliği ile güzel bir etkinlik gerçekleştirdik. Herkesin emeğine sağlık. Nicelerinde buluşmak ümidiyle” diyerek sözlerini noktaladı. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
SENCE BALIKESİR'in EN ÖNCELİKLİ SORUNU NEDİR?
SENCE BALIKESİR'in EN ÖNCELİKLİ SORUNU NEDİR?
Namaz Vakti 26 Kasım 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Fenerbahçe 13 29
2. Galatasaray 13 27
3. Adana Demirspor 13 24
4. Konyaspor 14 24
5. Başakşehir 13 24
6. Kayserispor 14 23
7. Trabzonspor 13 23
8. Beşiktaş 13 22
9. Alanyaspor 14 17
10. Gaziantep FK 13 16
11. Antalyaspor 12 16
12. Giresunspor 13 15
13. Kasımpaşa 13 15
14. Hatayspor 13 14
15. Karagümrük 13 13
16. Ankaragücü 13 13
17. Sivasspor 14 11
18. İstanbulspor 13 8
19. Ümraniye 13 7
Takımlar O P
1. Eyüpspor 14 33
2. Pendikspor 13 24
3. Keçiörengücü 13 24
4. Samsunspor 13 23
5. Rizespor 13 22
6. Bodrumspor 14 22
7. Boluspor 13 22
8. Manisa FK 13 20
9. Sakaryaspor 14 19
10. Altay 14 18
11. Bandırmaspor 13 18
12. Adanaspor 14 17
13. Göztepe 13 17
14. Tuzlaspor 14 16
15. Erzurumspor 13 14
16. Altınordu 13 12
17. Ö.K Yeni Malatya 15 11
18. Gençlerbirliği 13 7
19. Denizlispor 14 6
Takımlar O P
1. Arsenal 14 37
2. M.City 14 32
3. Newcastle 15 30
4. Tottenham 15 29
5. M. United 14 26
6. Liverpool 14 22
7. Brighton 14 21
8. Chelsea 14 21
9. Fulham 15 19
10. Brentford 15 19
11. Crystal Palace 14 19
12. Aston Villa 15 18
13. Leicester City 15 17
14. Bournemouth 15 16
15. Leeds United 14 15
16. West Ham United 15 14
17. Everton 15 14
18. Nottingham Forest 15 13
19. Southampton 15 12
20. Wolves 15 10
Takımlar O P
1. Barcelona 14 37
2. Real Madrid 14 35
3. Real Sociedad 14 26
4. Athletic Bilbao 14 24
5. Atletico Madrid 14 24
6. Real Betis 14 24
7. Osasuna 14 23
8. Rayo Vallecano 14 22
9. Villarreal 14 21
10. Valencia 14 19
11. Mallorca 14 19
12. Real Valladolid 14 17
13. Girona 14 16
14. Almeria 14 16
15. Getafe 14 14
16. Espanyol 14 12
17. Celta Vigo 14 12
18. Sevilla 14 11
19. Cadiz 14 11
20. Elche 14 4
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@