Balıkesirli merhum r iş insanı Ömer Kurşun'un kayınvalidesi Naciye Kabakçı anısına inşa ettirip eğitim dünyasına kazandırdığı  Adnan Menderes Mahalesindeki Anaokulu bahçesine Cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla özel dizayn anıt yaptırıldı.

ÖZEL MALZEME KULLANILDI

Adnan Menderes mahallesinde 2009 yılında Ömer Kurşun (merhum) tarafından inşa edilerek Milli Eğitime kazandırılan Naciye Kabakçı Anaokulu bahçesine Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Atatürk’ün özel dizayn ve malzeme seçimi ile imal edilen benzersiz anıtının açılışı Murat Kurşun tarafından 29 Ekim 2023’te yapıldı.

murat_kursun

Cumhuriyetimizin 100.yıl kutlamaları etkinliği, günün anlam ve önemini içeren gösteriler ve konuşmalar eşliğinde adeta şenlik havasında coşku ve heyecan içinde Sevinç Kurşun, Murat Kurşun, öğrenciler, öğretmenler ve velilerin yoğun katılımı ile gerçekleşti.

100. YILA ÇOK YAKIŞTI

murat-kursun11

Program dahilinde Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının vatanımız için verdiği milli mücadele, savaşın zorlukları, Cumhuriyetin ne kadar değerli olduğu ve korunması gerektiği çocuklarımıza aşılandı. Minik kalpler açılışın heyecanına tanıklık ederken, aileleri ile 100.yıl hatıra fotoğrafları çektirdiler. 430 cm yükseklik ve 560 cm uzunlukta olan anıt Balıkesir’de okullarda örneği olmayan yapısı ile Cumhuriyetimizin 100.yılına çok yakıştı.

ÜÇ OKUL YAPTIRDI

OMER-KURSUN-vefat

BALIKESİR'de Nazende Kurşun adına anaokulu, eşi Sevinç Kurşun adına ilköğretim okulu, kayınvalidesi Naciye Kabakçı adına anaokulu inşa ettiren merhum iş insanı Ömer Kurşun, 13 Nisan 2021 trihinde vefat etmişti. 

Editör: Macit ERMİŞ