Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye’miz son yüzyılın en büyük deprem felaketiyle mücadele halindeyken Fenerbahçe-Konyaspor futbol müsabakası esnasında trübünden istifa sloganlarının atılması sorumsuzluk ve şuursuzluktur." açıklamasını yahtı. 

MHP Lideri Bahçeli, twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Fenerbahçe-Konyaspor maçında atılan sloganlara tepki gösterdi.

OYUN ve TUZAK..

Bahçeli, Galatasaray-Alanyaspor ve Beşiktaş-Antalyaspor arasındaki maçlarda da aynı "istifa" seslerinin yükselmesi halinde, futbol kulüplerinin oyuna geldiğinin, tuzağa düştüğünün netleşmiş olacağını söyledi.

Uyarı niteliğindeki paylaşımlarında Devlet Bahçeli şunlaır kaydetti: 

"MHP, depremde hayatını kaybetmiş vatandaşlarımıza yapılan saygısızlığı, ülkemizin böylesi hassas ve acılı günlerinde sporun kirli siyasete alet edilmesini şiddetle kınamaktadır.

Bütün kulüp başkanlarının müsabakaların ya seyircisiz ya da gerekli tedbirlerin alınarak oynanması hususunda acil ve gerekli adımları atmaları kaçınılmaz görevleridir. Milliyetçi Hareket Partisi, konunun takipçisidir.

Türk futbolunu zillet ve rezalete mahkum etmek isteyenlere göz yummak, alttan almak, sessiz durmak geldiğimiz bu aşamada mümkün değildir."

MHP Lideri Bahçeli, twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Fenerbahçe-Konyaspor maçında atılan sloganlara tepki gösterdi.

Editör: Haber Merkezi