Zincir marketlerdeki fahiş fiyatlarla ilgili konuşan Başkan Erdoğan, yeni yaptırımların devreye sokulacağını belirtti. Vatandaşlardan biraz daha sabretmelerini isteyen Erdoğan, "Ticaret Bakanlığımız bu çerçevede yaptığı hazırlıklar doğrultusunda önümüzdeki günlerde yeni uygulamaları devreye alacaklardır." dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’ndaki konuşmasında market fiyatlarına da değindi.

FİYAT İSTİKRAR KOMİTESİ

Başkan Endoğan şöyle konuştu: 

"Medya yatıyor, kalkıyor belli isimleri ekrana çıkararak market de market yaptıkları iş bu. Marketlerle ilgili gerek zincir gerek diğer marketlerle alakalı fiyatlar böyle. Kabine'de arkadaşlarıma söyledim; başta Ticaret Bakanlığımız olmak üzere kontrolleri sıkılaştıracağız. Bütün mesele bu fiyat farklılıklarını gidermenin yollarını arayacağız. Birçok birimlerde ekonomide farklılıklar var, Fiyat İstikrar Komitesi'ni kurarak takibini yapacağız."

BALIKESİR TAM KADRO KATILDI

Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısına, Balıkesir'den AK Parti İl Bakanı Ekrem Başaran, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İl Kadın Kolları Başkanı Meral Cengiz, İl Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Murat Uysal katıldı. 

İl Başkanı Ekrem Başaran, Ankara'daki toplantıyla ilgili, "Güçlü ve büyük Türkiye yolunda gece gündüz demeden çalışan AK Kadrolar olarak #TürkiyeYüzyılı'na ve 2023 seçimlerine hazırız." paylaşımını yaptı.

Editör: Haber Merkezi