31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde iki dönemdir görevde bulunan AK Partili Süleyman Aksoy ile girdiği yarışı ezici üstünlükle önde bitiren CHP’li Aydın Dinçer, mazbatasını alarak Marmara Adalar Belediye Başkanı olarak göreve başladı. 

Aydin Dincer Marmara2

Adalar'daki başkanlık değişimi vatandaşların yüzünü güldürdü. Müthiş bir kariyere sahip olan Marmara Adalar'ın yeni başkanı Aydın Dinçer, "Adaletli/hakkaniyetli bir tutum içerisinde daha güçlü bir gelecek inşa edecek, şeffaf ve demokratik yönetim anlayışını benimseyeceğiz." sözünü verdi.

Başkan Dinçer'ın mesajı şöyle: 

Aydin Dincer Marmara1

“Adalarımıza aydınlık bir perspektif sunmanın yanında katılımcı bir toplum oluşturmanın hedefiyle çıktığımız bu yolculuk nihayetinde bugün mazbatamızı teslim alıyoruz.

Oluşturacağımız “Yeni Tarz Belediyecilik” anlayışı ile adaletli/hakkaniyetli bir tutum içerisinde daha güçlü bir gelecek inşa edecek, şeffaf ve demokratik yönetim anlayışını benimseyeceğiz.

Aydin Dincer Marmara

Marmara Adalarımıza Belediye Başkanı olarak seçilmemin gururunu yaşıyor, bu yolda bize inanarak destek veren Adalarımızda yaşayan her bir ferdimize gönülden şükranlarımı sunuyorum. Ayırmadan ayrışmadan bir bütün olarak Adalarımızda çalışmaya başlıyoruz. Saygı ve sevgilerimle” mesajını verdi.

Marmara Adalar'da Aydın Dinçer geçerli oyların yüzde 59.04'ünü alırken, Süleyman Aksoy yüzde 39.58'de kalmıştı.

AYDIN DİNÇER KİMDİR?

Aydin Dincer Marmarr0

Aydın Dinçer, lisans eğitimini 1997 yılında ABD’de San Diego Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İlişkiler Bölümünde tamamladı. 2009-2011 yıllarında Maltepe Üniversitesi İktisat Ana Bilim Dalı, İktisat Politikası alanında yüksek lisans yaptı.

Kadir Has Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Dalı alanında doktora eğitimine devam ediyor.

Marmara ilçesinde bir şirkette genel müdürlük yapan Dinçer, 2006-2008 yıllarında İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Meclis Üyeliği, 2005-2009 yıllarında İstanbul Sanayi Odası Meslek Komitesi Başkanlığı, 2014-2017 yıllarında İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Muhasip Üyeliği görevlerini üstlendi.

Dinçer, 2017 Kasım-2022 Nisan arasında İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüttü.

Edremit'e Kent Estetiği Müdürlüğü Edremit'e Kent Estetiği Müdürlüğü

2014 yılından bu yana İstanbul Mermerciler Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Dinçer, 31 Mart 12024 Mahalli İdareler Seçimlerinde CHP'den Marmara Adalar Belediye başkanı seçildi. 

Editör: Macit ERMİŞ