banner395

banner307

banner394

banner319

Yalan bilgiyi paylaşan ve yayanlar korksun!

Gazeteci Milletvekili Dr. Mustafa Canbey'in, BGC Basın Müzesi ve Medya Merkezini ziyaretinde, yeni Basın Kanunu ve dezenformasyon yasası ele alındı.

MEDYA GÜNDEMİ 26.10.2022, 13:25 27.10.2022, 14:49
Yalan bilgiyi paylaşan ve yayanlar korksun!

Gazeteciler Canbey'in ziyaretiyle ilgili şu paylaşım yapıldı:

Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, BGC Basın Müzesi ve Medya Merkezi'ni ziyaret etti. BGC Başkanı Ramazan Demir ile Genel Sekreter Miraç Kaya ve yönetim kurulu üyesi Ömer Kantarlıoğlu'nun hazır bulunduğu ziyarette mesleki konular ele alındı.

Aynı zamanda AK Parti Genel Başkanvekili Yardımcısı ve TBMM Dışişleri ve Dijital Mecralar Komisyonları Üyesi olan gazeteci milletvekili Mustafa Canbey, yeni yürürlüğe giren Basın Kanunu ile internet medyasının gazetecilik kapsamına dahil edildiğini hatırlattı.

Canbey, bazı çevrelerin getirdiği "Sansür yasası" eleştirilerine katılmadığını belirterek," Yalan haberler sebebiyle dünyada milyonlarca insan mağduriyet yaşıyor. Dezenformasyon yasası bilgi kirliliğini önleme amaçlı. Yalan bilgiyi paylaşan ve yaymak cezasız kalmayacak" dedi.

Her zaman destekçisi olduğu Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti'nin faaliyetlerini ilgiyle takip ettiğini kaydeden Canbey, Türk Basınının dünden bugüne gelişiminin sergilendiği BGC Basın Müzesi'ni gezerek nostaljik bir yolculuk yaptı.

Başkan Ramazan Demir ise, yazılı basının dijital dönüşümüne zemin hazırlayan Basın Kanunu ile bir çok yeni düzenleme getirilmesini olumlu bulduklarını ifade etti.

İnternet medyasının da Basın Kanunu kapsamına alınmasıyla yeni bir dönemin açıldığına ve bu kararın sektördeki istihdamı arttıracağına dikkat çeken Demir, "Biz istiyoruz ki, basın kaybettiği itibarı yeniden kazansın. Bunun için, iyiyle kötünün, güzelle çirkinin ayırt edilmesini ve meslek içi otosansürü sağlayacak Basın Meslek Yasası elzemdir." dedi.

Canbey, Basın müzesi önünde BGC yöneticileriyle anı fotoğrafı çektirdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Hangi ittifak size daha çok güven veriyor?
Hangi ittifak size daha çok güven veriyor?
Namaz Vakti 27 Mart 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@