Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Çetin, devlet-millet iş birliğine önemli katkılarda bulunan örnek bağışa imza attı. Hayırsever iş insanı Çetin, merhume annesi Hacı Fatma Çetin ve babası Hacı Mehmet Çetin adına Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine 64 yataklı yeni ek hizmet binası yaptırıyor. Balıkesir'in üst düzey isimlerini buluşturan temel atma töreninde, oğlunun yaptıracağı ek hastane binası temeline harcın atıldığı anları gururlanarak izleyen baba Hacı Mehmet Çetin duygusal anlar yaşadı.

Mehmet Cetin Baba

Balıkesir Ticaret Borası Başkanı Mehmet Çetin, merhume annesi Hacı Fatma Çetin ve babası Hacı Mehmet Çetin adına bağışta bulunduğu Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi ek binasının temeli atıldı.

BAÜN Hastanesi için; 2 katlı, 64 yatak kapasiteli yeni prefabrik yataklı servis binasının temel atma törenine Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, Balıkesir Cumhuriyet Başsavcısı Adulkadir Akın, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, Ak Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, MHP Balıkesir Milletvekili Ekrem Gökay Yüksel, DP İzmir Milletvekili Haydar Altıntaş, Altıeylül Belediye Başkanı Hakan Şehirli, Karesi Belediye Başkanı Mesut Akbıyık, AK Parti Balıkesir İl Başkanı Mehmet Aydemir, MHP Balıkesir İl Başkanı Niyazi Tunç, Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, Balıkesir Sağlık Müdürü Serkan Kadir Keskin, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Demir, Balıkesir İl Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hasan Çetin, Haykop Başkanı Faruk Özen, Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifleri Bölge Birliği Başkanı Erol Ayvaz, yanı sıra sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

438089507 958242292968289 3176871719296534628 N

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende açılış konuşmasını hayırsever iş insanı Mehmet Çetin yaptı.

Konuşmasına anlamlı günü katılımıyla onurlarından konuklarına teşekkür ederek başlayan Mehmet Çetin şunları söyledi:

“Zaman çok hızlı akıp geçiyor. 20 yıl önce Balıkesir Üniversitesi'nde ilk tıp fakültesi kurulacak denildiğinde belki herkese hayal gibi geliyordu. Ancak, şehrimiz büyüyor ve hemşerilerimizin de sağlık ihtiyaçları gün geçtikçe artıyor.

Bugün burada bulunmamıza sebep olan ve mevcut Tip Fakültesi Hastanesi’ne büyük destek sağlayacak ek hastane binasının yapılmasına sebep olan hikâyeye baktığımızda; ilk başlangıçta bir sağlık ocağı yaptırmayı düşünüyordum, ancak daha sonra eş, dost ve akrabalarımın da tavsiyesi üzerine, üniversite hastanemize yapılacak ek bina desteği ile hasta kapasitesini artırarak, Balıkesirli hemşerilerimizin tedavi görmek amacıyla sabahın erken saatlerinde şehir dışına gitme zorunluluğunu kaldırmaya katkı sağlamak istedim.

Sizlerin de katılımlarıyla, Balıkesir için çok özel olan bugüne hep beraber şahitlik ediyoruz.

Bugün temelini atacağımız hastane binasını yaparken amaç sadece Anne ve Babamın isimlerini vermek değil, doğduğum büyüdüğüm ekmek yediğim ekmek verdiğim Kuva-yi Milliye şehrimize kalıcı bir fayda sağmayı arzuladım.

Bugün ayrıca, annemin rahmetli oluşunun 10. yılı olması sebebiyle üzüntünün yanı sıra buruk bir sevinci yaşıyorum.

Tabi gönül ister ki, hastane binası 150, hatta 200 yataklı olsun, böylece üniversitemizin toplam kapasitesi 500'lü, 600'lü sayılara ulaşsın.

Kadınlar mı, erkekler mi kilo almaya daha yatkın? Kadınlar mı, erkekler mi kilo almaya daha yatkın?

Böylece, Üniversite hastanemizde çalışan çok değerli doktorlarımız, hemşerilerimiz, çalışanlarımız ile birlikte inşallah, şehrimiz sağlık alanında bölgemize hizmet veren öncü şehirler arasına çok kısa sürede girecektir.

438078017 958242516301600 9172629360459353171 N

Bu noktada, üniversite Rektörümüz Sayın Yücel Uğurlu’ya özel teşekkür etmek istiyorum. Bu hizmeti üniversiteye kazandırma düşüncesini sunduğumuzda, çok heyecanla yaklaşarak, inşaatın en kısa sürede başlayabilmesi için tüm aşamaları sıkı sıkıya takip etti. Kendisine bu katkılarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” 

Mehmet Cetin Temel Atma

Daha sonra konuşan Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu ise bu yatırıma vesile olan iş insanı Mehmet Çetin ve ailesi yanı sıra emeği geçenlere teşekkürlerini sundu.

Oğurlu: “Bugün burada insan ve toplum sağlığının iyileştirilmesi adına toplandı. Üniversitemiz adına bu önemli bir adım oluyor bu çünkü üniversitemize yapılan büyük bir bağış ve ilk defa yapıldı. Mehmet Çetin’in şahsi olarak yaptığı bu bağış, üniversitemiz ve Balıkesir açısından kritik bir işi temsil ediyor. Bu yapılan bağış diğer hayırseverlerin dikkatini çeken bir bağış. Ek hizmet binalarımız üniversitemiz ve şehrimiz adına yapılmış büyük bir adım olacak. Ben tekrardan hayırsever iş insanı Mehmet Çetin’e çok teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini noktaladı. 

438145503 958242379634947 8816839492611823043 N

Törende daha sonra konuşan il protokolü Balıkesir Üniversitesi Ek Hizmet Binası’nın şehre hayırlı olmasını diledi. 

Konuşmaların ardından hayırsever Çetin ailesine günün anısına teşekkür plaketleri sunuldu.

Programın sonunda protokol üyeleri hayırsever Mehmet Çetin ile birlikte dualar eşliğinde butona basılarak ek hizmet binasının temeli atıldı.

Programda misafirlere çeşitli ikramlarda sunuldu.

Editör: Macit ERMİŞ