31 Mart yerel seçimlerinde el değiştiren birçok belediyede, yeni başkan ve yönetimler devraldıkları devasa borçlar karşısında şaşkına dönerken, duruma tepki göstermek ve halkı bilgilendirmek için mevcut borçları halkla paylaşan başkanlar arasına Karesi Belediye başkanı Av. Mesut Akbıyık da katıldı. 

Başkan eşinden hayvanseverlere önemli müjdeler Başkan eşinden hayvanseverlere önemli müjdeler

BORÇ 474.4 MİLYON LİRA

AK Parti'den CHP'ye geçen Karesi Belediyesi'nin yeni başkanı Mesut Akbıyık devraldığı borç tutarını açıkladı. Başkan Mesut Akbıyık, Karesi Belediyesi'nin son 5 yılını yöneten Dinçer Orkan'dan kalan borç toplamını devam eden işler hariç 474 milyon 465 bin 117 lira 43 kuruş olarak sosyal medya hesaplarından duyurdu. 

İŞTE BAŞKANIN AÇIKLAMALARI


Karesi Belediye Başkanı Mesut Akbıyık, sosyal medya hesabından yaptığı video paylaşımında, borçlarla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı:

“Şeffaf belediyecilik kapsamında Karesili hemşehrilerimizi bilgilendirmeye devam ediyoruz. Karesi Belediyesi’nin devraldığımız tarih itibariyle devam eden işler hariç 474 milyon 465 bin 117 lira 43 kuruş borcu bulunmaktadır. Bu borç tablosunu belediyeye gelen vatandaşlarımız bu bilgilere kolaylıkla ulaşıp erişebileceklerdir.

SEÇİME 10 GÜN KALA
117 MİLYON LİRALIK İHALE YAPILMIŞ!

“Şu hususu da belirtmek istiyorum. Seçime 10 gün kala yapılan üç ihale var ve bu üç ihalenin toplam bedeli 117 milyon 408 bin TL. Son 10 gün bunu hemşerilerimin takdirine bırakıyorum.

Son olarak şunu belirtmek istiyorum; ihalesi devam eden işlerle alakalı da 99 milyon 798 bin 866 lira 77 kuruşluk bir rakam karşımıza çıkıyor. Yani toplam olarak kısa vadede ödememiz gereken para Karesili hemşerilerime üzülerek söylemek istiyorum ama 574 milyon 263 bin 984 lira 20 kuruştur. Bu çok ciddi bir rakam. Bunu sizlerle paylaşmak ve sizlerin takdirlerinize bırakmak istedim.”

BASINA ÖDENEN
AYLIK TUTARI DA AÇIKLAYACAK

“Yarın iki önemli husus hakkında da sizi bilgilendireceğim. Karesi Belediyesi’nden basına ödenen aylık tutarları sizinle paylaşacağım. Türkiye’de 926 belediye içerisinde bu konuda birinci olduğuna eminim. Bir diğer konu da şudur; makam araçlarında yaptığımız eksiltmelerden size bahsedeceğim.”

Editör: Macit ERMİŞ