BALIKESİR'de, Muharrem Ayı dolayısıyla Vali Hasan Şıldak ve Eşi Fatma Nur Şıldak'ın ev sahipliğinde yemek programı düzenlendi. 

alevi-oruc

Gala Yaşam Merkezinde düzenlenen programa Vali Şıldak'ın yanı sıra Garnizon ve 9.Ana Jet Üs Komutanı H. Plt. Tuğg. Cihangir Kemal Yüzçelik, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Birol Şahin, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yücel Oğurlu, Vali Yardımcısı İrfan Demiröz, Karesi Kaymakamı Metin Arslanbaş, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb.Ali Yıldız, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, İl Müftüsü Celal Sürgeç, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hatice Dost ve çok sayıda davetli katıldı.

Vali Şıldak programda yaptığı konuşmada bu sofraların birlik ve beraberliği güçlendirdiğini söyledi. Şıldak, "Bu güzel ve eşsiz coğrafyada tarih boyunca hoşgörüyle  yaşayan Anadolu insanımız birlik ve beraberliğin gücünü tüm dünyaya göstermiştir. Bizleri bir araya getiren bu sofralar da daha çok kenetlenmemize vesile olmaktadır. Bu içten duyguları hep birlikte yaşıyor ve paylaşıyoruz. Farklılıklarımızla bir olduğumuz inancımızda yöneldiğimiz Allah bir, dalgalanan bayrağımız tekdir. Ülkemizi birlik ve beraberlik içerisinde nasıl kurduysak bundan sonra da bütün gücümüzle, koruyacağız." şeklinde konuştu. 

Davete katılan misafirlere teşekkür eden Vali Şıldak, cemevlerinin devletin imkanlarıyla iyileştirilmesi, güzelleştirilmesi ve eksikliklerinin giderilmesi konusundaki çalışmaları yakından takip ettiğini söyledi.

Editör: Macit ERMİŞ