YEREL seçimler öncesi adaylardan ilginç kampanya haberleri gelmeye başladı. Savaştepe'de bir muhtar adayı, her gün dağa çıkıp topladığı mantarları kapı kapı dolaşarak dağıtıyor. İlginç kampanyasıyla dikkat çeken Muamer Sağlam, "Benim parada pulda gözüm yok. Mahlale halkımı çok seviyorum.” diyor.

Her Sabah Ormana Gidiyor

muhtar-savastepe

Nikahı Ahmet Akın kıydı.. CHP'liler bu düğünde buluştu Nikahı Ahmet Akın kıydı.. CHP'liler bu düğünde buluştu

31 Mart 2024'ta gerçekleşecek seçimde, Savaştepe Cumhuriyet Mahallesinden muhtar adayı olan 51 yaşındaki Muammer Sağlam, seçim kampanyasının startını ilginç bir yöntemle verdi.

Sağlam, bir aydır hemen her sabah gittiği ormandan topladığı mantarları, ücretsiz olarak seçmenlere dağıtarak seçimlerde kendisine destek istiyor.

Balıkesir’de melki mantarı denilen, çam ve meşe ormanlarında kendiliğinden yetişen “kanlıca” ve “çam mantarı” olarak da biliniyor.

Seçmene Bedava Mantar

Yaptığı çalışma ile ilgili olarak Sağlam; “Şu an melki sezonunda bulunuyoruz. Özellikle yaşlı olup ta mantara gidemeyen, bu sene mantar tadamadım diyen vatandaşlarımız için böyle bir çalışma başlattım. Ücretsiz olarak seçmenlerime mantar dağıtıyorum. Ben bunu bir hizmet olarak görüyorum. Takdir onların. Benim parada pulda gözüm yok. Onları çok seviyorum.” dedi.

Yaşlılar Çok Memnun

Ormandan topladığı melkileri mahallede bulunan yaşlıların evlerinin kapılarını tek tek çalarak dağıtan Muammer Sağlam’ın bu uygulaması mahalle halkı da beğenisini topluyor. Mahalle sakinlerinden Şuayip Çetin, “Biz dağa gidemiyoruz. Bize mantar getiriyor. Allah ondan razı olsun.” ifadelerini kullandı.

Haber: Alper ÇOBANOĞLU | Savaştepe Haber

Editör: Macit ERMİŞ