Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, Ankara Milletvekili Fuat Oktay başkanlığında TBMM Dışişleri Komisyonu olarak, 3 gün sürecek Türk Devletleri Teşkilatı Dışişleri Komisyonları Toplantısı’na katılmak üzere Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye gitti.

Mustafa Canbe Baku5

Canbey, Kuvayi Milliye Günü'nü Mecliste Kutladı Canbey, Kuvayi Milliye Günü'nü Mecliste Kutladı

Geçen hafta Fransa Strasbourg’daki Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Genel Kurulu’na katılan Dışişleri Komisyonu Başkanvekili ve Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları ve TBMM Özel Oturumu için Ankara’ya gelmişti. Milletvekili Canbey, ayağının tozuyla dün de Dışişleri Komisyonu Başkanı Fuat Oktay Başkanlığındaki bir heyetle Türk Devletleri Teşkilatı Dışişleri Komisyonları Toplantısı’na katılmak üzere Azerbaycan’a gitti.

Mustafa Canbe Baku3

Üç gün sürecek toplantı, Türk Devletleri Teşkilatına üye devletlerinin Parlamentolarındaki Dışişleri Komisyonlarını bir araya getirecek ve istişare gerçekleştirecek. Önemli konuların gündeme geleceği toplantıda, Türk Devletleri Teşkilatı’na üye devletlerin dışişleri komisyonları olarak parlamenter diplomasi çerçevesinde ülkeler arasındaki kardeşlik ilişkileri değerlendirilecek ve Türk dünyasının geleceği ile ilgili konular konuşulacak.

Mustafa Canbe Baku1

Ankara Milletvekili Fuat Oktay başkanlığındaki TBMM Dışişleri Komisyonu ekibi, toplantı öncesinde güne Azerbaycan’ın merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev’in kabri ile Türk ve Azerbaycan şehitliklerini ziyaret ederek başladı. 

Mustafa Canbe Baku

TBMM Dışişleri Komisyonu ekibi, Azerbaycan’ın merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev’in kabri ile Türk ve Azerbaycan şehitliklerini ziyaret ederek başladı. 

Editör: Macit ERMİŞ