BALIKESİR’de siyaset dünyasına bir dönem damgalarını vuran 'Delikanlılar Grubu'nun en renkli simaları arasındaki işadamı Adnan Atacan'a yönelik silahlı saldırıyı gerçekleştiren "Takoz Tayfun" lakaplı Tayfun Doğanlaroğlu, olay anını anlatırken, "Küfredince vurdum. O delikanlıysa bende delikanlıyım" dedi.

Balıkesir Emniyet Müdürlüğü'nün kurduğu özel ekip tarafından sürdürülen takip sonucu yakalanan Tayfun Doğanlaroğlu (fotoğraftaki) sevkedildiği adli makamlarca tutuklandı.

Edinilen bilgilere göre, şüpheli olay anını şöyle anlattı:


"O gece Adnan’la aynı ortamdaydık. Hatta bir ara birbirimize meyve ikram ettik. Ama ben barın solisti Firuze’ye viski gönderince nedense Adnan bozuldu.
Bana küfür etti. Küfretmemesi için kendisini uyardım. Alkollüydü ısrar etti. Biz de delikanlıyız, yapacak başka birşey kalmadı. Pompalıyla bacağına sıkınca yere yığıldı."

- OLAY NASIL YAŞANMIŞTI -

                                adnan atacan
BAR ÇIKIŞINDA PUSU..
Balıkesir'de 'yüzde yüz yerli" sloganıyla kurulan 4As marketler zincirinin ortağı olan işadamı Adnan Atacan, 30 Ekim'de marketler zincirinin 5. halkasının açılışının akşamında günün yorgunluğunu atmak için arkadaşlarıyla birlikte Balıkesir-Edremit Karayolu üzerindeki bir bara eğlenmeye gitmişti.

SONRA BAR'A EĞLENMEYE GİTTİ
Balıkesir'de bir çok kişinin belli bir saatten sonra uğrak yeri haline dönüşen mekanda gece yarısına kadar eğlenen Atacan, saat 03.00 sıralarında evine gitmek üzere çıktığında Tayfun D.'nin silahlı saldırısına uğramıştı.
Pompalı tüfekle ateş edilmesi sonucu sol bacağından yaralanan Atacan, Balıkesir Devlet Hastanesi'nde yapılan ilk müdahalenin ardından İzmir’de özel bir hastaneye sevk edilmişti. İzmir Karamanlardaki El Mikro Cerrahisi Kliniği'ndeki tedavisi süren Atacan'ın sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

TETİKÇİYİ TANIMADIĞINI SÖYLEMİŞTİ
Atacan, olaydan sonra Polise ve arkadaşlarına verdiği bilgide, saldırganı tanımadığını söylemişti. Atacan, olayın kız meselesi yüzünden yaşandığına ilişkin iddiaları ise, yalanlamıştı.

Editör: Haber Merkezi