BALIKESİR'in prestij mekanları arasındaki Avyu Yaşam Kompleksi, 51. Balkan Ülkeleri Postacı Yürüyüş Yarışmasında Ülkemizi temsil edecek PTT Takımı taday kadronun belirleneceği Postacı Yürüyüş Yarışması Türkiye Finaline ev sahipliği yaptı. 

Startını Vali Hasan Şıldak, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ile PTT Genel Müdürü Hakan Gülten'in verdiği finallerde,  7 bölgeden 70 PTT personeli ter döktü.

suat-ozturk-ptt

PTT Balıkesir Başmüdürü Suat Öztürk'ün ev sahipliği yaptığı yarışlar sonunda  Balkan Şampiyonasına katılacak kadın ve erkek takımları da belli oldu.

Kadın postacılar etabını PTT İzmir Başmüdürlüğünden Gülşen Çerçi ilk sırada tamamladı. PTT Genel Müdürlüğü personellerinden Nermin Arslanoğlu ikinci, Gülay Kalıç da üçüncü oldu.

suat-ozturk-ptt1

Erkeklerde ise 10 kilometrelik parkuru PTT Aksaray Başmüdürlüğünden Kadir Çolak birinci tamamlarken, PTT İzmir Başmüdürlüğünden Barış Çankır ikinci, PTT Trabzon Başmüdürlüğünden Kadir Öztürk üçüncü sırada bititerek Balkan Şampiyonasına katılacak ekibin arasında yer aldı. 

YARIŞLAR NEFES KESTİ

Nefes kesen yarışmayla ilgili bilgilendirme toplantısı yapan PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten, yarışmanın amacının postacıların vatandaşla iletişiminin sağlanması olduğunu bildirdi.

Gülten, "Türkiye'deki posta dağıtıcılarımızın yaptığı mesafeyi hesapladığımızda bir günde Dünya'dan Ay'a kadar bir mesafe yapıyor. Yani biz her gün Dünya'dan Ay'a gidiyoruz, ertesi gün geri geliyoruz. Çok şükür ki bu teşkilat 183 yıldır bu süreci devam ettiriyor. Bundan sonra da devam edecek. Zor günlerde hep insanlarımızın yanında olmaya çalıştık, arkadaşlarımız da bu hizmet telaşımızı temsilen aynı zamanda da sporu devam ettirmek adına bu işe gönül verdiler. Ülkemizi temsil edecek sporcularımıza da başarılar diliyorum." ifadelerini kulandı.

suat-ozturk-ptt-kadinlar

51. Postacı Yürüyüş finalinde Vali Hasan Şıldak, Milletvekili Mustafa Canbey, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ali Yıldız da hazır bulunarak postacıları başarı diledi.

Editör: Macit ERMİŞ