Gelir İdaresi Başkanlığı Balıkesir Vergi Dairesi başkanlığının açıkladığı vergi rekortmenleri listesi ilginç bir tabloyu da gözler önüne serdi.

Gelir Vergisi'nde Rona Yırcalı'nın, Kira gelirlerinde Ayvalık'tan Ahmet Şefik Süner'in liste başı olduğu rekortmenler sıralamasına bu yıl Türkiye'nin tanıdığı ünlü bir isim daha adını yazdırdı.

Ekranların sevilen "EZEL" dizisinde "Ramiz Dayı" karakterini canlandıran ünlü tiyatrocu Tuncel Kurtiz, Gelir Vergisi Beyannamesinde 276 bin 457 TL vergi tahakkukuyla 11. sırada yer aldı.

Edremit Vergi Dairesi'ne kayıtlı olan Kurtiz, ödeyeceği bu vergi oranıyla Balıkesir ilinin önde gelen işadamları Ahmet Sırrı Yırcalı, Bagfaş'ın patronlarından Ahmet Gencer, Banvit'in patronları arasındaki Ömer Görener, Şeker Piliç'in patronu Ali Bor yanında  Müşerref Yırcalı, ünlü kuyumcu Recai Gürcan gibi birçok tanınmış ismi geride bıraktı.

Bu arada, "Yaprak Dökümü" dizisinde Şevket Tekin karakterini canlandıran Burhaniyeli Hasan Küçükçetin de,  92 bin 761 TL gelir vergisi ödeyecek. Küçükçetin rekortmenler listesinin 79. sırasında yer aldı.

Editör: Haber Merkezi