Coşkun YAMAN(AJANS10) Ziraat Odası'nın olağan genel kurulu bugün Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği'nde yapıldı. Divan başkanlığını Erol Ayvaz'ın üstlendiği kongrede 1999'dan bu yana başkanlığı sürdüren Sami Sözat'la Kurtdere Köyü Muhtarı Adem Aslanbay'ın listeleri yarıştı. 167 delegeden 166'sı oy kullandı. Sözat 107 oyla yeniden başkan seçilirken, Aslanbay'ın listesi 57'de kaldı. 2 oy geçersiz sayıldı.
Balıkesir Ziraat Odası Meclisi Sami Sözat, Mehmet Uyar, Sadettin Atmaca, Adem Özaydın, Nurettin Savran, Refik Dağ, Sezayi Erkan, Emin Doğru, İbrahim Cengiz, Ali Uçun, Yahya Biçakcı, Mehmet Enez, İdris Erkan, Ercan Tufan, Turan Ertur, Vehbi Demirayak, Mustafa Demir,Mustafa Elaldı, Ahmet Deniz, İsmail Meral, Selim Memiş'ten oluştu.Meclis üyeleri daha sonra yönetim kurulu için seçime gitti. Yönetim Kurulu'na Sami Sözat, Sadettin Atmaca, Adem Özaydın, Nurettin Savran, Refik Dağ, Emin Doğru ve İbrahim Cengiz seçildi.
OKUNMUŞ ŞEKER TOZ OLDU!
Ziraat Odası Başkanı Sami Sözat, seçim sonrasında teşekkür konuşması yaparken, Aslanbay'ı desteklediği ileri sürülen İl Genel Meclisi'nin AK Partili Başkanı M. Akif Okur'la AK Parti Merkez İlçe Başkanı Recep Şeker'e göndermede bulundu.  Sözat, "Okunmuş bir şeker vardı. Okunmuş şeker tozoldu gitti. Bu ülkede okunmuş şekerlerin dönemi bitti ,artık kahve kültürü değil, ilim var, bilim var, teknoloji var. Bizim mücadelemiz bu zihniyetle olmuştur. Bu başarı bir dönüm noktasıdır. Bu başarının arkası da gelecektir.Mücadele burada bitmiyor, burada başlıyor.." dedi.