Coşkun YAMAN(Ajans 10) Balıkesir Belediyesi geçen yıl bir kaza sonuçu şehit düşen pilot üsteğmen Fatih Korçam ile bir kalp krizi sonucu yaşamını yitiren MHP İl Genel Meclisi üyesi Veysel Çiftçi'nin adını iki ayrı parkta yaşatacak.
BALIKESİR ŞEHİDİNE SAHİP ÇIKTI
Balıkesir 9'ncu Ana Jet Üssü'nde 191'nci Filo Komutanlığı'nda kıta görevini yaparken 14 Nisan 2009'da gece uçuşu sırasında uçağının Bursa'nın Mustafa Kemalpaşa ilçesi yakınlarında düşmesi sonucu 27 yaşında şehit olan pilot üsteğmen Fatih Korçam'ın adı Yıldırım Mahallesi Paşasaray Sokak'ta yeniden düzenlenen parka verildi. Parkın açılışı Belediye Başkanı İsmail Ok ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Kubilay Selçuk'un da katılımı ile yapıldı. Açılışa mahalle muhtarları ile çok sayıda subay ve astsubay ile vatandaşlar katıldı. Başkan Ok, "Bizler bu topraklar üzerinde hür ve bağımsız yaşıyorsak bunu şehitlerimize borçluyuz. Gençlerimizin kahramanların adını öğrenmesi ve unutmaması için park ve caddelerimize şehitlerimizin adını vereceğiz. Bu parka da genç yaşta elim bir kaza sonucu yaşamını yitiren Fatih Korçam'ın adını verdik " dedi.
Tuğgeneral Kubilay Selçuk, başta Başkan Ok olmak üzere şehit üsteğmen Korçam'a sahip çıkıp, adını yaşatan tüm Balıkesirlilere teşekkür ederken, "Tüm şehitlerimizin toprakları bol olsun" dedi.
TÜM PARTİLER VEYSEL ÇİFTÇİ
İÇİN BİRARAYA GELDİ
29 Mart 2009'da MHP'den İl Genel Meclisi üyeliğine seçilen ve 5 Aralık 2009'da 39 yaşında kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Veysel Çiftçi'nin adı da Alihikmetpaşa Mahallesi Altay sokaktaki parka verildi. Parkın açılışına MHP'liler ile birlikte AK Parti'li ve CHP'li yöneticiler ve il genel meclisi üyeleri de katıldı. Açılış kurdelasını Çiftçi'nin babası Vedat Çiftçi kardeşi Dr.Feyyaz Çiftçi ve oğlu Kutluhan ile birlikte kesen Belediye Başkanı İsmail Ok, şunları söyledi:
"Bugün burada hüzün ve mutluluğu yaşıyoruz. Çok sevdiğimiz, çok değerli arkadaşımız rahmetli Veysel Çiftçi'nin işyerinin önünde yeniden düzenlediğimiz parka adını vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Çeşitli partilere mensup arkadaşlar, dünya görüşü ne olursa olsun hiç bir ayrım gözetmeksizin bu açılışa geldi. Balıkesir bu güzelliklere hasret, gönlünde insan sevgisi olan, hizmet aşkı olan herkes burada. Bu Veysel kardeşimizin güzelliğidir. Rahmetli öldükten sonra da Balıkesir'e bu güzelliği yaşattı.Veysel kardeşimiz her zaman gönlümüzde olacak"
Veysel Çiftçi'nin kardeşi Dr.Feyyaz Çiftçi ailesi adına Başkan Ok ve Belediye Meclisi'ne bu jesti için teşekkür etti.