Balıkesir'in sevilen ve saygı duyulan bürokratları arasındaki Selim Koçbay, TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdür Yardımcısı alarak atandı. Koçbay'ın terfi etmesi şehirde memnuniyet yarattı. 

Selim Kocbak 2

Kurye cinayetinde son dakika gelişmeleri Kurye cinayetinde son dakika gelişmeleri

TCDD Taşımacılık AŞ’ ye Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan, TCDD 3. Bölge Müdürlüğü görevini de yürüten Balıkesirli Selim Koçbay, Turne Çalışmaları kapsamında memleketine uğradı.

Selim Kocbay 12

25 Nisan’ da görevine başlayan Koçbay turne çalışmaları kapsamında Balıkesir Gökköy Lojistik Merkezinde incelemelerde bulundu. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan Koçbay, Balıkesir’in yanında İzmir’ de de birimlerden bilgi aldı.

Selim Kocbay 14

Makine mühendisi olarak 1990 yılında göreve başladığı TCDD Genel Müdürlüğünde birçok ara görevde bulunan ve son olarak 3. Bölge Müdürlüğü yapan Koçbay, 25 Nisan’ da trenlerin işletilmesinden sorumlu olarak faaliyet gösteren TCDD Taşımacılık A.Ş.’ ye Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

Selim Kocbay 13

Uludağ Üniversitesi Balıkesir Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünden  mezun olan Koçbay, 1988-1990 yılları arasında özel sektörde Makine Mühendisi olarak çalışırken 1990 yılında Makine Mühendisi olarak başladığı TCDD Genel Müdürlüğü bünyesinde Cer Atölye Müdürlüğü Depo Müdürü, Bölge Müdür Yardımcısı, Bölge Müdürü unvanlarında görev yaptı.

Bu süreçte İZBAN başta olmak üzere birçok önemli projede görev üstlenen Koçbay evli ve iki çocuk babası.

Editör: Macit ERMİŞ