Semerkand Vakfı Regaip kandili sebebiyle 26 Ocak Perşembe günü saat 14:00'te Ali Hikmet Paşa Meydanında kuracağı stantta vatandaşlara "Kandil Simiti" ikram edecek.

Semerkand Vakfı Balıkesir İl Başkanı Eşref Koçak,  üç ayların müjdecisi olan,  Regaip Kandiline kavuşmanın huzur ve mutluluğunu yaşadıklarını belirterek şu açıklamayı yaptı: 

"Balıkesir Semerkand Vakfı olarak bu mübarek geceyi hatırlatmak, birlik ve beraberliğimize katkı sağlamak niyetiyle Ali Hikmet Paşa Meydanında her yıl kandil günlerinde geleneksel olarak dağıttığımız gibi bu kandilde de simit ikramı yapıyoruz. 

Regaip Kandili; rahmet, mağfiret kapılarının açıldığı müstesna bir gecedir. Recep, Şaban ve Ramazan aylarını kapsayan mübarek üç ayların müjdesi olan bu mübarek geceyi en güzel şekilde idrak etmeyi, vatanımıza, milletimize ve bütün İslam âlemine, sağlık, afiyet, rahmet ve bereket olarak tecelli etmesini Yüce Rabbimizden niyaz ederiz."

Ümit ederiz ki bu mübarek gece, zor günler geçirdiğimiz; fakat gelecek adına umutla dolu olduğumuz şu dönemlerde yeniden bir uyanışa vesile olur. Kandilimiz Mübarek Olsun