Millî Savunma Üniversitesi (MSÜ) Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu Komutanlığının 19’uncu Dönem Diploma ve Sancak Devir-Teslim Töreni General Kemal Balıkesir Kışlası Tören Alanında icra edildi.

askeri-itorne

Gururlandıran sahnelerin yaşandığı törene Milli Savunma BakanıYaşar Güler, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Milli Savunma Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Afyoncu, Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu Komutanı Tuğgeneral İsmail Analı ile mezunların aileleriyle yakınları katıldı.

astsubay-ton

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, eğitimlerini başarıyla tamamlayıp Kara Kuvvetleri Komutanlığı saflarına katılan 1709 genç Astsubayı tebrik etti.

Örnek ve öncü Balıkesir İtfaiyesi'nden bir Halil geçti Örnek ve öncü Balıkesir İtfaiyesi'nden bir Halil geçti

Silahlı Kuvvetlerimizin, Türkiye'nin, milletin huzuru ve güvenliği için azim ve kararlılıkla görevini başarıyla sürdürdüğünü belirten Orgeneral Gürak, TSK saflarına katılan genç astsubaylara şöyle seslendi:

"Bugün büyük gayret ve özveri göstererek ulaştığınız başarının haklı gururunu ve sevincini yaşıyorsunuz. Burada aldığınız eğitimle kazandığınız mesleki beceriniz yanında, tüm meslek yaşantınız boyunca sizlerden milli ve manevi değerlerimizi, kişiliğimizin bir parçası haline getirmiş bilim ve aklı esas alan, Atatürk ilkelerine bağlı meslek, askerlik ve temel değerlerini içselleştirmiş ve bunu yaşam tarzı olarak benimsemiş, mesleğiyle ilgili gelişmeleri ve dünyayı takip eden, sürekli kendini geliştiren, yüksek disiplin anlayışı ve liderlik yeteneğine sahip tüm faaliyetlerde akıllı planlama, koordineli çalışma ve kararlı uygulamayı esas alan Türk Silahlı Kuvvetlerinin bir parçası olmaktan büyük onur ve gurur duyan vatan, millet ve vazifeyi her şey üzerinde tutan ve gerektiğinde bu değerler uğruna canını feda etmeye hazır olmanızı bekliyoruz."

astsubay-ton1

MSÜ Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu Komutanlığından 1709 genç astsubay Türk Silahlı Kuvvetleri saflarına katılırken, derece girenlere diplomaları  protokol üyelerince verildi.

Editör: Macit ERMİŞ