Türkiye Kamu-Sen'e bağlı Balıkesir Tarım ve Orman-Sen, geçen eylül ayında kurulan Balıkesir Sivil Güçler Birliği'ne katıldı. Sendika İl Başkanı Hüseyin Yurdakul, parçalanma değil, birlik zamanı olduğunu belirterek, "Sivil Güçler Birliği'nin ses getirecek eylemler yapacağına inanıyoruz. Gücümüzün farkında olursak güzel şeyler yaparız." dedi.
Balıkesir Sivil Güçler Birliği dönem sözcüsü Av. Mehmet Birol Şahin ve beraberindeki heyet, Kamu-Sen İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. Burada konuşan Tarım ve Orman-Sen İl Başkanı Yurdakul, 170'in üzerinde sivil toplum teşkilatının biraraya getirerek oluşturduğu birliğin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu söyledi. Balıkesir'de iktidar ve muhalefet partilerinin örgütlenmekten bahsettiğini anlatan Yurdakul, "Bu örgütlerin gücünü gösterememesi, onlar için bir anlam ifade etmiyor. Su zammının iptal edilmesi konusunda birlikteliğin etkisi görüldü. Bu birlik ortak karar alma aşamasında zemin oluşturduğu için biz de kendilerini destekliyoruz." şeklinde konuştu.

Sendika ve sivil toplum kuruluşlarının zayıf olmasının, iktidar partilerinin işine geldiğini savunan Hüseyin Yurdakul, Sivil Güçler Birliği'nin de kendileri gibi eleştirel bir yönü olduğunun altını çizerek, "Sendika binamız, her zaman için Sivil Güçler Birliği'nin hizmetine açık olacaktır." dedi.

Balıkesir Sivil Güçler Birliği dönem sözcüsü Av. Şahin ise herkesin kendi kulvarında yaptığı çalışmaları değerlendirmek için bir platform oluşturduklarını kaydetti. Bunun referandum dönemi için bir oluşum olmadığını vurgulayan Mehmet Birol Şahin, "Balıkesir'deki duyarlı insanların biraraya gelmesi bizi memnun ediyor. Kapımız herkese açık, gelin hep birlikte çalışıp hareket edelim. 'www.milletinsesi10.com' adresli internet sitesinde, çok farklı siyasi görüşlere sahip kişi ve kurumlar birarada görülebilir. Bu şehirde neden biraraya gelinip bir şeyler yapılamadığı sorulur; işte size en güzel örneği." diye konuştu.

Şahin ayrıca ildeki şair ve yazarları biraraya getirmek için kurulan Balıkesir Şair ve Yazarları Derneği (BAYŞAD)'nin de birliğe destek verdiğini açıkladı.

Editör: Haber Merkezi