banner382

banner307

banner381

banner319

Balıkesir Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hazır

AK Parti İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, 8 Ekim Cumartesi günü Kuvay-i Milliye Meydanında Balıkesirlilerle buluşup, Toplu Açılış yapacak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gelişi ile ilgili yapılan hazırlıklar hakkında bilgi verdi.

SİYASET 05.10.2022, 21:45 09.10.2022, 14:51
Balıkesir Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hazır

AK Parti Balıkesir İl Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, 8 Ekim Cumartesi günü Balıkesir’e gerçekleştireceği ziyaretle ilgili Değirmen Cafe’de basın toplantısı düzenledi. 

CUMHURBAŞKANIMIZI BALIKESİR’DE
AĞIRLAMANIN HEYECANINI YAŞIYORUZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Balıkesir’de ağırlamanın mutluluğu ve heyecanı içerisinde olduklarını belirten AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, “Cumartesi günü saat 14.00’de Kuvayi Milliye Meydan’ında Cumhurbaşkanımızı Balıkesir’de ağırlayacağız. 2019 yerel seçimlerinden önce son defa şehrimize gelmiş olan Cumhurbaşkanımız, uzun bir aradan sonra inşallah hayırlısıyla şehrimize teşrif edecekler. Cumhurbaşkanımız, bu geçen sürede şehrimizde yapılan çok ciddi yatırımları açmak üzere bir toplu açılış töreni vesilesiyle şehrimize geliyor. Bu noktada biz tüm Balıkesirlileri parti ayrımı yapmaksızın, siyaset katmaksızın miting alanımıza, toplu açılış törenini yapacağımız alana davet etmek istiyoruz. Cumhurbaşkanımız ülkemizdeki tüm vatandaşlarımızın cumhurbaşkanıdır. Tabi ki değişen Anayasa gereği partili bir cumhurbaşkanıdır ama tüm ülkemizin cumhurbaşkanıdır. Bundan dolayı tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz, herkesin gelmesini bekliyoruz. Bütün çağrılarımızda, davetlerimizde bu dile hassasiyet göstermeye gayret ediyoruz. Parti ayrımı olmaksızın tüm vatandaşlarımız inşallah Cumartesi günü saat 14.00’de Kuvayi Milliye Miting Alanımızda beraber olacağız” dedi.

GENÇLERİMİZİN, BU ŞEHİRDE
GELECEKLERİNİ PLANLAMASINI İSTİYORUZ

2019’dan bugüne Balıkesir’e çok ciddi yatırımların yapıldığını vurgulayan AK Parti İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, gençlerin geleceğini şehrinde görmesi açısından bu yatırımların çok önemli olduğunu söyledi. Başaran, “Özellikle OSB’deki yatırımlarımız, fabrikalarımız, burada çalışan işçilerimiz, teknisyenlerimiz, mühendislerimiz, üst düzey yöneticilerimizi inşallah ilerleyen zamanlarda tamamı şehrimizden olacak şekilde muhteva içerir. Temel atımı 70’li yıllara dayanmakla beraber gündeme gelmesi Sabri Uğur Başkanımızın döneminde bütün problemlerinin çözülüp tekrar yatırım yapılabilir hale geldikten sonraki dönemi kast ederek söylüyorum. 2005-2006 yıllarından bu güne kadar, şu anda 17 bin insanımıza ekmek, iş kapısı olmaktadır. Geleceğini ben bu şehirde yaşayacağım diyecek insanları açıkçası barındırmakta ve çok ciddi yatırım almaktadır. Ama son üç yılda 16 tane yatırımın Balıkesir için genelinde 7 milyar 500 milyon liralık bir yatırım ve ilave 5 bin 168 kişinin istihdam edildiği bir yatırım gerçekleşti. İnşallah önümüzdeki birkaç yıl içinde OSB’nin genişlemeye açılan ikinci ve üçüncü etaplarıyla bu rakam katlanarak gidecek. Asgari 30-40 bin istihdamı barındıracak kapasiteye ulaşmış olacak. Bu arada Bandırma OSB açılmış olacak. Yine Susurluk, Balya civarlarında planlanan OSB’ler devreye girmeye başlayacak. Balıkesir Güney Marmara’nın kalbi noktasında çok ciddi bir yatırım ve istihdam imkanı olan bir şehir olmuş olacak” dedi

CUMHURBAŞKANIMIZ BALIKESİR’DE
42 YATIRIMIN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRECEK

42 tane OSB ve harici yatırımın açılışlarının gerçekleştirileceğini belirten Başkan Başaran, bu yatırımların 16’sının il merkezinde olduğunu söyledi. Başkan Başaran, “Sayın Cumhurbaşkanımız geldiğinde il merkezinde 16 yeni yatırımla birlikte toplamda 42 tane OSB ve harici yatırımın açılışını gerçekleştirecek. Bu süreç içinde tabi ki kamu da Balıkesir’de yatırımlarına devam etti. Kamuda da 2019-2022 yılları arasında sadece tamamlanan 207 adet yatırımın bedeli 2 milyar 603 bin 550 lira oldu. Bunların içerisinde belediyelerin yaptığı yatırımlar yok. Sadece genel bütçeden yapılan yatırımlar var. Bunlar nedir diye bakacak olursak; hastaneler, yollar, köprü ve kavşak gibi yatırımlardır. Yine Cumhurbaşkanımız bunların açılışını gerçekleştirecek. Bu yatırımların içerisinde Bigadiç'te Ardıçtepe Barajı, Bandırma’da Fatma Ana Kız Öğrenci Yurdu, şehrimizdeki olimpik kapalı yüzme havuzu, şehir merkezindeki Birleşmiş Milletler 70’nci Yıl Gençlik Merkezi, Karesi Huzurevi, Edremit Kültür Merkezi ve Kapalı Spor Salonu, Edremit Halk Kütüphanesi, İvrindi, Marmara, Gömeç Devlet Hastaneleri, Bigadiç Hidroterapi Merkezi bulunmaktadır.

BALIKESİR EĞİTİM ALANINDA ÇOK İYİ NOKTADA

Yine 2020 yılında Milli Eğitim Bakanlığımızın yaptırdığı deprem denetimi neticesinde yıkımına karar verilen 85 okul ve güçlendirilmesine karar verilen 83 okulla ilgili çok ciddi yatırımlar yapıldı. Yıkımına karar verilen okullar öğrencilerimizin de can güvenliği düşünülerek hemen yıkıldı. Hiçbirisi risk alınmaması için ayakta bırakılmadı. Bunlardan 38 tanesi hemen yapıldı, 16 tanesinin yapımı devam ederken bu öğretim yılı sonunda bitmiş olacak ve böylelikle 54 tanesinin yapımını bitirmiş olacağız. 31 tanesi de ihale aşamasında bulunuyor. Okulların güçlendirilmelerinden de 83 okuldan 33 tanesini tamamlamışız, 33 tanesi de Kasım ayı sonu itibariyle bitmiş olacak. Yani güçlendirilmesi yapılacak okullardan 70 tanesi tamamlamış 13 tanesinin de işlemlerine devam ediyoruz. Bu kadar kısa bir süre içinde Milli Eğitime biz çok ciddi yatırım yaptık. Milli Eğitim Bakanımız en son geldiğinde Balıkesir’e yeni yapılacak Fen Liseleri ve diğer ilçelerdeki yatırımlarla beraber 2 milyar 600 milyon yatırımın haricinde 750 milyon liralık ilave yatırım müjdesi vermişti. Bunlarda devam ediyor. Allah nasip ederse bunları da bitirdikçe bu rakamlara ilave edeceğiz” dedi.

AK PARTİ, HİÇBİR YERİ AYIRMADAN
HİZMETLERİNE DEVAM EDİYOR….

Çok sevdiğim bir atasözünü hatırlatarak konuşmasına devam eden AK Parti İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, “Afrika’da güneş küçük diye hiçbir köyü atlamıyor, hepsine güneş doğuyor.” AK Parti’de hiçbir yeri, hiçbir şehri, beldeyi, hiçbir insanını atlamadan parti ayrımı gözetimi yapmadan tüm hizmetlerini ülkenin her noktasına yayıyor. Her tarafı abad etmeye çalışıyor. Her sözüyle, konuştuğu her lafıyla icraatlarını yerine getiriyor. Cumhurbaşkanımızın grup konuşmasını da dinledik. İnsan haklarından, inananların haklarından, en sağından en soluna kadar her meslek grubundan tüm insanlarımızın gerek mesleki, gerekse insani hakları noktasında tüm standartları yükseltmeye, dünyadaki tüm evrensel haklarının ülkemizde de geçerli olması noktasında elinden gelen gayreti samimiyetle gösteriyor. Bunu özellikle vurgulamak istiyorum lafta bırakmıyoruz. Bugün söylediğimizi yarın inkar etmiyoruz. Baştan ne söylediysek sonuna kadar aynı şeyi söyleyip gereğini yapıyoruz.

CUMHURBAŞKANIMIZ,
BAŞÖRTÜSÜNÜ ANAYASAYLA DÜZELTELİM DEDİ…

Cumhurbaşkanımız bunun en güzel, en kaliteli, en doğru örneğidir. Başörtü konusunu yine muhalefet lideri gündeme getirmişti. Cumhurbaşkanımız bununla ilgili grup toplantısında hodri meydan dedi. “Madem yasal bir dayanak altına almak istiyorsunuz geçmişte bu konuda sabıka dosyanız kabarık ama madem pişmanlık duydunuz, adım atmak istiyorsunuz, gelin yasayla değil anayasayla bu işi düzeltelim. Bir daha hiçbir şekilde bu ülkenin gündemine bu konu gelmesin, hadi bakalım hodri meydan” dedi. Tahmin ediyorum Balıkesir konuşmasında da gündeme getirip bu konuya değinecektir” dedi.

TEŞKİLATIMIZ 2023 SEÇİMLERİNE HAZIR…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her konuda kendilerine önder ve örnek olduğunun altını çizen AK Parti İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, “Açıkçası her konuda Cumhurbaşkanımız bize önderdir, örnektir. Biz de Balıkesir’deki teşkilatlar olarak onun yaptıklarını insanlarımıza anlatmak, aktarmak noktasında elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. 2023 seçimlerine canla başla hazırlanıyoruz. Tüm teşkilatlarımız; en ücra noktalarımıza kadar mahalle başkanlıklarımıza, sandık kurullarımıza kadar netleşti, oturdu, herkes işini biliyor, sahada karınca misali ortalıkta çok işi dallandırıp budaklandırmadan işini yapıyor. İnşallah bunların semeresini 2023 seçimlerinde hep beraber göreceğiz.

TÜM HALKIMIZI, CUMHURBAŞKANIMIZI
KARŞILAMAYA DAVET EDİYORUZ.

Düşünüldüğü, planlandığı, onların iddia ettiği gibi hiçbir şekilde seçim endişemiz yok. Tek endişemiz bu ülkenin geleceği olan gençlerimize vatanımızı doğru, güzel bir şekilde tüm değerleriyle emanet edebilmek. Bu noktada gayret ediyoruz. Teşkilatlar kendi sahasında hizmet noktasında, bakanlıklar ve belediyeler kendi hizmet alanlarında ellerinden geleni yapıyorlar. Ben de Balıkesir il başkanı olarak şehrimizin bu noktadaki tüm gayretlerimizi gösteriyoruz. Son olarak Dünya Lideri olan Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ağırlamaktan büyük bir heyecan, onur ve mutluluk duyuyoruz. Balıkesirli hemşehrilerimizi Cumhurbaşkanımızı en iyi şekilde karşılamak için Kuvay-i Milliye Meydanı’na bir kez daha davet ediyorum” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
SENCE BALIKESİR'in EN ÖNCELİKLİ SORUNU NEDİR?
SENCE BALIKESİR'in EN ÖNCELİKLİ SORUNU NEDİR?
Namaz Vakti 01 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Fenerbahçe 13 29
2. Galatasaray 13 27
3. Adana Demirspor 13 24
4. Konyaspor 14 24
5. Başakşehir 13 24
6. Kayserispor 14 23
7. Trabzonspor 13 23
8. Beşiktaş 13 22
9. Alanyaspor 14 17
10. Gaziantep FK 13 16
11. Antalyaspor 12 16
12. Giresunspor 13 15
13. Kasımpaşa 13 15
14. Hatayspor 13 14
15. Karagümrük 13 13
16. Ankaragücü 13 13
17. Sivasspor 14 11
18. İstanbulspor 13 8
19. Ümraniye 13 7
Takımlar O P
1. Eyüpspor 15 34
2. Rizespor 14 25
3. Pendikspor 14 25
4. Keçiörengücü 14 25
5. Boluspor 14 25
6. Samsunspor 14 24
7. Manisa FK 14 23
8. Bodrumspor 14 22
9. Bandırmaspor 14 21
10. Sakaryaspor 15 19
11. Altay 14 18
12. Adanaspor 14 17
13. Göztepe 13 17
14. Tuzlaspor 14 16
15. Erzurumspor 14 14
16. Altınordu 14 12
17. Ö.K Yeni Malatya 15 11
18. Gençlerbirliği 14 7
19. Denizlispor 14 6
Takımlar O P
1. Arsenal 14 37
2. M.City 14 32
3. Newcastle 15 30
4. Tottenham 15 29
5. M. United 14 26
6. Liverpool 14 22
7. Brighton 14 21
8. Chelsea 14 21
9. Fulham 15 19
10. Brentford 15 19
11. Crystal Palace 14 19
12. Aston Villa 15 18
13. Leicester City 15 17
14. Bournemouth 15 16
15. Leeds United 14 15
16. West Ham United 15 14
17. Everton 15 14
18. Nottingham Forest 15 13
19. Southampton 15 12
20. Wolves 15 10
Takımlar O P
1. Barcelona 14 37
2. Real Madrid 14 35
3. Real Sociedad 14 26
4. Athletic Bilbao 14 24
5. Atletico Madrid 14 24
6. Real Betis 14 24
7. Osasuna 14 23
8. Rayo Vallecano 14 22
9. Villarreal 14 21
10. Valencia 14 19
11. Mallorca 14 19
12. Real Valladolid 14 17
13. Girona 14 16
14. Almeria 14 16
15. Getafe 14 14
16. Espanyol 14 12
17. Celta Vigo 14 12
18. Sevilla 14 11
19. Cadiz 14 11
20. Elche 14 4
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@