banner382

banner307

banner381

banner319

CHP'de "Milletin Sesi" mitingi seferberliği

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, 24 Temmuz Pazar günü gerçekleşecek Milletin Sesi Mitingi öncesi partinin 50 milletvekiliyle birlikte çıktığı AHP Meydanından Balıkesirliler'e çağrı yaptı.

SİYASET 21.07.2022, 23:33 25.07.2022, 14:13
CHP'de "Milletin Sesi" mitingi seferberliği

Akın, "Geçmişimize, atalarımıza, aziz şehitlerimize hepimizin borcu var. Bu güzel vatanı hakkıyla ve adaletle yönetmeye sözümüz var. Bize katılın, hakkınızı teslim alın. Beraber olalım, birlikte içinde olalım" dedi. CHP'nin 18:30'daki mitingi Kuvay-i Milliye Meydanında olacak.

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi, Yüksek Disiplin Kurulu üyelerini oluşturan 50 kişilik milletvekili topluluğu 24 Temmuz’da düzenlenecek Milletin Sesi Mitingi öncesi Balıkesir’i karış karış dolaşarak vatandaşları mitinge davet etti.

24 Temmuz’a kadar Balıkesir’in dört bir yanına dağılarak vatandaşları mitinge davet edecek olan CHP’li vekiller program öncesi Ali Hikmet Paşa Meydanı’nda açıklama yaptı. CHP iktidarının yakın olduğu belirtilen açıklamada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun muhalefetteyken yaptıkları bir bir sıralandı. Milletvekilleri adına konuşan CHP Grup Başkan Vekili Manisa Milletvekili Özgür Özel Kılıçdaroğlu’nun muhalefetteyken neleri başardığını anlatarak, yarım kalan söylemlerin de iktidar olunca tamamlanacağını söyledi.

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel Kılıçdaroğlu’nun iktidara gelince ülkede asık surat, aç karın, yoksul insan bırakmayacağının, bu ülkeyi hak ettiği noktaya taşıyacağından kimsenin şüphesi olmaması gerektiğini kaydetti. Özel, “bundan sonra halkın iktidarı; emeklinin, emekçinin, yoksulun ve umudunu kaybetmiş gençlerimizin iktidarı olana kadar durmayacağız, yürüyeceğiz. Sizlerle birlikte yürüyeceğiz, hep birlikte kazanacağız” diye konuştu.

SERKAN SARI:
MİTİNG ALANI BİZE YETMEYECEK

Ali Hikmet Paya Meydanı’ndaki CHP’lilerin buluşmasında ilk olarak İl Başkanı Serkan Sarı söz aldı. Sarı Milletin Sesi Mitinginin Balıkesir’de şimdiye kadar görülmemiş bir kalabalıkla gerçekleşeceğine vurgu yaparak, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin bütün kadrolarının kenetlendiği ve bir arada geleceğe dair umutlarımızı yeşertmek üzere başlatılan bu çalışmanın startını Balıkesir’de, Kuvayi Milliye kentinde vereceğiz. Bugün aramızda olan ilçe başkanlarımız, ilçe belediye başkanlarımız, kadın kollarımız, gençlik kollarımız, partimizin her kademesinde çalışan değerli yol arkadaşlarımızla güçlü bir çalışmanın startını veriyoruz. Balıkesir’de tarih yazmak için yola çıktık. Balıkesir’de tarihi bir mitinge ev sahipliği yapmak üzere yola çıkıyoruz. Çünkü Balıkesir Kurtuluş Savaşı mücadelesinde Ayvalık’ta ilk kurşunun sıkıldığı, Bandırma’da son kurşunun atıldığı Kuvayi Milliye’nin başkenti bir kenttir. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu Balıkesir’de, Kuvayi Milliye Meydanında kurtuluş mücadelemizin ateşini, meşalesini yakmaya geliyor ve hepimiz O’nu Kuvayi Milliye Meydanında coşkuyla, heyecanla karşılamak üzere hazırız. Yaklaşık bir aylık bir çalışmayla örgütlerimizin emeği ve mücadelesiyle bugün yıllardan beri mitinglerin yapıldığı Kuvayi Milliye meydanının bize yetmeyeceğini ve bu alanın daha da büyütülmesi gerektiğini vurgulayarak emniyetimiz ve valiliğimizden miting alanının büyütülmesi için talepte bulunduk. Balıkesir tarihinde görmediği bir mitinge, milletin sesine ses olacak, derman olacak bir mitinge ev sahipliği yapacak. Buradan bütün Balıkesirli hemşerilerimize çağrıda bulunuyoruz; Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun çiftçimiz, emekçimiz, çalışanımız, işçimiz, işsizimiz, öğrencimiz, atanamayanlarımız, gençlerimiz, çocuklarımız için umut olmaya, geleceğe dair cesaret olmaya geliyor. Gelin hep birlikte bu mitinge ev sahipliği yapalım, o coşkuya sizler de ortak olun” diye konuştu.

AHMET AKIN:
BU MİTİNG MİLLETİN MİTİNGİ

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın Milletin Sesi Mitingi için hazırlanan kurumsal çağrıyı kamuoyuyla paylaştı. Akın konuşmasında şunları ifade etti:

“Milletin Sesi mitingimizin üçüncüsünü Kuvayi Milliye’nin başşehri Balıkesir’de gerçekleştireceğiz. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu 24 Temmuz Pazar günü saat 18.30’da Kuvayi Milliye Meydanı’nda halkımızla kucaklaşacak. Balıkesir’imizde milletin arzusu olan halk iktidarının artık çok yakın olduğunu hep birlikte göreceğiz ve hep birlikte yaşayacağız. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun bize katılın çağrısı yurdumuzun dört bir yanında yankılandı ve bu çağrı toplumun her kesiminde de büyük bir karşılık buldu. Halkımızın, Balıkesirlilerin Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun bize katılım çağrısına yanıtı 24 Temmuz’da Kuvayi Milliye Meydanımızda büyük bir coşkuyla genel başkanımızı kucaklayarak olacaktır. Bu miting milletin mitingidir. Bu miting milletimizin sesinin ta kendisidir. Bu miting ekonomik buhranda geçinemiyoruz diyenlerin, açlık ve yoksulluk içinde kendi kaderine terk edilmiş insanlarımızın, toprağını ekemeyen, mahsulü tarlada kalanların, süt hayvanlarını kesmek zorunda kalanların, haciz ve icra kıskacında boğuşanların, borçlarını ödeyemeyenlerin, çiftçilerimizin, köylülerimizin, sattığı malı yerine koyamayan ve kepenk kapatan esnafımızın, emeklilerimizin, memur ve işçilerimizin; milletimizin mitingidir. Bu miting gelecek hayalini kaybetmiş, yurt dışına çıkmış ve çıkma hayalini kuran gençlerimize ülkelerine davet mitingidir. Kurtuluş Savaşı zaferini taçlandıran Lozan zaferinin 99’ncu yıldönümünde Türkiye Cumhuriyeti’nin tapusu Lozan Anlaşmasının ikinci yüzyılda da sahip çıkanları Milletin Sesi Mitingimizde Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile buluşmaya davet ediyoruz. Kuvayi Milliye’nin başkenti Balıkesir’imiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar yaşatacak ve Millet İttifakı’nı demokrasi zaferiyle iktidara taşıyacaktır.”

ÖZGÜR ÖZEL:
50 MİLLETVEKİLİYLE BALIKESİR’DEYİZ

CHP Grup Başkan Vekili Manisa Milletvekili Özgür Özel de Milletin Sesi Mitingine kadar Balıkesir’de ziyaretlerinin devam edeceğini belirterek, “Biz buraya Türkiye’nin dört bir yanından seçilmiş ve Türkiye’nin dört bir yanında seçildikleri günden hemen sonra önce 31 Mart seçimlerinde sandıkların, oyların üzerinde 19 gün demokrasi nöbeti tutmuş, daha sonra Türkiye’de nerede bir sorun, problem, değinilmesi gereken bir sıkıntı varsa orada bulunmuş bir milletvekili grubunun temsilcileri olarak Parti Meclisi YDK üyelerimizle birlikte 50 kişi buradayız. Pazar gününe kadar Cumhuriyet Halk Partisi’nin her bir milletvekili Balıkesir’de, Balıkesir’in ilçelerinde haksızca kapatılmış beldelerinde, köylerinde, mahallelerinde Milletin Sesi Mitingine milletin kendisini davet etmek, Genel Başkanımızın çağrısını Balıkesir’den haykırmak ve Pazar günü burada sadece Balıkesir’in değil Ege Bölgesinin ve Türkiye’nin kalbinin atacağı ve iktidar yürüyüşümüzün önemli kilometre taşlarından birisi olan Milletin Sesi Mitinglerinin üçüncüsünün gerçekleşeceği o büyük buluşmaya tüm vatandaşlarımızı davet temek üzere buradayız” diye konuştu.

İKTİDAR MUHALEFETE MUHALEFET YAPIYOR

İktidarın kendine muhalefete muhalefet yapmak gibi bir misyon üstlendiğini belirten Özgür Özel, “Balıkesir ve Türkiye biliyor ki bıçak kemiktedir. Dayanacak güç, tüketilecek sabır kalmamıştır. Türkiye’de psikolojik iktidar çoktan el değiştirmiştir. AK Parti ve onun destekçisi Milliyetçi Hareket Partisi iktidar olmak, yapacaklarını söylemek, sorunlara çözüm üretmek yerine muhalefete muhalefet etmeyi tercih etmektedir. Bugün iktidar muhalefete muhalefet görevi üstlenmiştir. Bugün muhalefet, Millet İttifakı ve ittifakımızın kurucusu, partimizin genel başkanı Salın Kemal Kılıçdaroğlu sorunlara tespit ve çözüm önerilerini göstermekte, iktidarı devralmak için seçime kadar gün saymaktadır” dedi.

KILIÇDAROĞLU MUHALEFETTEYKEN SORUNLARA ÇÖZÜM OLUYOR

Tek lider olarak muhalefetteyken sorunlara çözüm bulan Kılıçdaroğlu’nu gösteren Özgür Özel, “Ancak hiç merakımız yok ama meraklısına tek bir liderden bahsedecekseniz biz size muhalefetteyken taşerona kadro verebilen tek liderden bahsederiz, Kemal Kılıçdaroğlu’ndan bahsederiz. Muhalefetteyken emekliye iki maaş ikramiyeyi verdiren, asgari ücrete zam yaptıran, 3600 ek göstergeyi verdiren, TRT payını kaldırarak faturaları düşürten, en sonunda öğrencilerin KYK borçlarından faizleri sildiren, muhalefetteyken bunu başaran Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Kemal Bey; KİT işçilerine verilmeyip eksik bırakılan taşeron kadrolarının da, KYK’da silinir gibi yapılıp anaparaya eklenen o faizlerin de, 3600 ek göstergede eksik bırakılan memurların da, emekli için çıkarıldığı söylenip –mış gibi yapılan düzenlemelerin de, 5 bin 500 lira olması gerekirken bin 100 lira verilen emekli ikramiyesinin de eksiklerini tamamlamaya gelmektedir. Bugün muhalefetteyken bütün yakıcı sorunlara yapıcı önerilerini söyleyip bu konuda ısrarlı takibiyle sonuç alan Genel Başkanımız partimizin iktidara geldiğinde bu ülkede asık surat bırakmayacağının, aç karın bırakmayacağının, yoksul insan bırakmayacağının, bu ülkeyi hak ettiği noktaya taşıyacağından kimsenin şüphesi olmasın. Bu Pazar günü yaz boyunca devam edecek olan büyük halk buluşmalarıyla iktidar yürüyüşümüzün ilk adımıdır, o ilk adım da Balıkesir’imize nasip olmuştur” diye konuştu.

“İKTİDARI TEK ADAMDAN ALIP MİLLETE VERECEĞİZ”

Meclisin kapalı olmasına rağmen grup toplantılarını her Salı farklı bir ilde yapacaklarını belirten Özgür Özel, “Bunun devamında 2 Ağustos günü Erzurum’dan başlayarak her Salı günü grup toplantılarını bir ilde yapacağız. Onlar meclisi kapattılar, grup toplantısı yok dediler. Ama her Salı günü grup toplantılarımızı bir başka ilimizde; Erzurum’dan Sakarya’ya, Edirne’den Diyarbakır’a kadar her Salı başka bir ilimizde yaparak meclisin açılacağı ilk Salı’ya kadar muhalefetimizi değil iktidar umudumuzu, söylemimizi ve milletimizle birlikte milletin sesini 81 ilimizden, tüm ilçelerimizden hep birlikte haykırmaya devam edeceğiz. Bu karşımızdaki cumhuriyete adanmış Atatürk’ün partisinde siyaset yapma onurunu taşıyan. Sizin vekaletinizi yürüten milletvekillerimiz seçim günü hep birlikte iktidarı yeniden tek adamdan alıp milletimize verene kadar, yeniden yüzler gülene kadar, bundan sonra iktidar halkın iktidarı; iktidar emeklinin, emekçinin, yoksulun ve umudunu kaybetmiş gençlerimizin iktidarı olana kadar durmayacağız, yürüyeceğiz. Sizlerle birlikte yürüyeceğiz, hep birlikte kazanacağız. Yolumuz açık olsun, yolunuz açık olsun. Cumhuriyet sevdalılarına, Atatürk sevdalılarına selam olsun. Hep birlikte yürüyelim, hep birlikte iktidarı yeniden milletin iktidarı yapalım” dedi.

BALIKESİR’İ KARIŞ KARIŞ GEZECEKLER

Yapılan açıklamaların ardından CHP İl Başkanlığı’nın yaptığı program doğrultusunda 50’ye yakın milletvekili başta Altıeylül ve Karesi olmak üzere tüm ilçelere yayılarak halkın nabzını tutma adına ziyaretler gerçekleştirmeye başladı. CHP’li milletvekilleri, PM ve YDK üyeleri gittikleri her ilçede görüştükleri herkesi Pazar günü yapılacak Milletin Sesi Mitingine de davet edecek.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
SENCE BALIKESİR'in EN ÖNCELİKLİ SORUNU NEDİR?
SENCE BALIKESİR'in EN ÖNCELİKLİ SORUNU NEDİR?
Namaz Vakti 26 Kasım 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Fenerbahçe 13 29
2. Galatasaray 13 27
3. Adana Demirspor 13 24
4. Konyaspor 14 24
5. Başakşehir 13 24
6. Kayserispor 14 23
7. Trabzonspor 13 23
8. Beşiktaş 13 22
9. Alanyaspor 14 17
10. Gaziantep FK 13 16
11. Antalyaspor 12 16
12. Giresunspor 13 15
13. Kasımpaşa 13 15
14. Hatayspor 13 14
15. Karagümrük 13 13
16. Ankaragücü 13 13
17. Sivasspor 14 11
18. İstanbulspor 13 8
19. Ümraniye 13 7
Takımlar O P
1. Eyüpspor 14 33
2. Pendikspor 13 24
3. Keçiörengücü 13 24
4. Samsunspor 13 23
5. Rizespor 13 22
6. Bodrumspor 14 22
7. Boluspor 13 22
8. Manisa FK 13 20
9. Sakaryaspor 14 19
10. Altay 14 18
11. Bandırmaspor 13 18
12. Adanaspor 14 17
13. Göztepe 13 17
14. Tuzlaspor 14 16
15. Erzurumspor 13 14
16. Altınordu 13 12
17. Ö.K Yeni Malatya 15 11
18. Gençlerbirliği 13 7
19. Denizlispor 14 6
Takımlar O P
1. Arsenal 14 37
2. M.City 14 32
3. Newcastle 15 30
4. Tottenham 15 29
5. M. United 14 26
6. Liverpool 14 22
7. Brighton 14 21
8. Chelsea 14 21
9. Fulham 15 19
10. Brentford 15 19
11. Crystal Palace 14 19
12. Aston Villa 15 18
13. Leicester City 15 17
14. Bournemouth 15 16
15. Leeds United 14 15
16. West Ham United 15 14
17. Everton 15 14
18. Nottingham Forest 15 13
19. Southampton 15 12
20. Wolves 15 10
Takımlar O P
1. Barcelona 14 37
2. Real Madrid 14 35
3. Real Sociedad 14 26
4. Athletic Bilbao 14 24
5. Atletico Madrid 14 24
6. Real Betis 14 24
7. Osasuna 14 23
8. Rayo Vallecano 14 22
9. Villarreal 14 21
10. Valencia 14 19
11. Mallorca 14 19
12. Real Valladolid 14 17
13. Girona 14 16
14. Almeria 14 16
15. Getafe 14 14
16. Espanyol 14 12
17. Celta Vigo 14 12
18. Sevilla 14 11
19. Cadiz 14 11
20. Elche 14 4
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@