banner307

banner319

Saadet, Balıkesir'de sahaya çıktı, dert dinledi

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Eğitim Başkanı Ersan Bilgin “Saadet Sahada” programları kapsamında Balıkesir’e geldi. Esnaf ziyaretlerinde bulunan Bilgin, "Saadet Partisi bu ülkenin vicdanı, sağduyusu ve sigortasıdır" dedi.

SİYASET 14.01.2023, 00:48 17.01.2023, 12:59
Saadet, Balıkesir'de sahaya çıktı, dert dinledi

Saadet Partisi Balıkesir İl Başkanı Abdülkadir Durmaz, İl Başkan Yardımcıları, İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve İlçe Başkanları tarafından karşılanan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ersan Bilgin, Balıkesir’de esnaf ve STK ziyaretleri yaptı, vatandaşların derdini dinledi.

Saadet Partisi Balıkesir İl Başkanlığı ziyaretiyle güne başlayan Genel Başkan Yardımcısı Bilgin akabinde Balıkesir’in tarihi Zağnos Paşa Camii’nde Zağnos Mehmed Paşa’nın türbesini ziyaret etti. Türbe ziyareti sonrası Saadet Partisi Balıkesir heyetiyle çarşı esnafını ziyaret eden Bilgin “Adil Devlet Adil Paylaşım Seninle Olur” sloganıyla vatandaşlara parti politikalarını anlattı.

Çarşı ziyaretleri sonrasında heyet, Balıkesir Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Erol AYVAZ ve Yönetimini ardından da Balıkesir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Fehmi ERDEM ve Yönetimini ziyaret etti.

Balıkesir ziyaretlerine 3 gün boyunca devam edecek olan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ersan BİLGİN basına yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Bugün kadrolarımızla biz, en çok sizi dinlemeye, aynı zamanda sizlere de kendimizi anlatmaya geldik. Diğer arkadaşlarımız da Türkiye’nin dört bir tarafında vatandaşlarımızla buluşacak, il-ilçe değil, mahalle mahalle, sokak sokak, köy köy; insanımızla fert fert bir araya gelecek. Bu buluşmalarımızda ve her zaman ve her zeminde; bizim, sizin, ülkemizin gerçek gündemlerini konuşacak, asla yersiz-gereksiz, sunî gündemlerle vakit kaybetmeyeceğiz.

Sizin, daha doğrusu bu ülkede yaşayan tüm insanların gündemi nedir? Hayat pahalılığı, işsizlik, adaletsizlik; huzur, düzen, güven ve adil kazanç talebi değil midir?

“Erken seçim mi olacak”, yoksa kendi tabirleriyle “birazcık seçim tarihi güncellenecek mi” gibi, “adaylık tartışmaları”, ve “birtakım konular ‘siyasi kurnazlıkla referanduma götürülecek mi” gibi meselelerin insanımızın gerçek gündemlerinin konuşulmasına engel olmasına biz asla müsaade etmeyeceğiz!

-Dış ticaret açığı, bütçe açığı, Merkez Bankası rezervleri, GSYH, kişi başı düşen milli gelir gibi tüm makroekonomik verileri bir kenara bırakım; tüm buralarda her anlamda dökülüyoruz! Ancak bir de şunlar var:

-Her 3 gencimizden biri bugün ne eğitimde ne de iş hayatında; çoğu üniversite mezunu olan bu gençlerimiz umudunu kesmiş evde oturuyor.

-Okul kantininden yiyecek alamayan öğrencilerin oranı %52, zor da olsa yiyecek alıp da içecek alamayanların oranı %74 olmuş.

-Şu kış aylarında; ev sobalıysa kömürünü alamayan, doğalgazlıysa daha kombisini dahi açamamış yüz binlerce aile var bu ülkede!

ARTIK YENİ BİR DÖNEMİN ŞAFAĞINDAYIZ

Bütün bu olgular konuşulmasın diye iktidar, her gün bir başka algıyı tedavüle sokuyor.

Peki, bugün Tekirdağ’ın, Zonguldak’ın, Balıkesir’in, Denizli’nin, Mersin’in evlerinde, sokaklarında, iş yerlerinde neler konuşuluyor, neler yaşanıyor?

Biz Saadet Partisi olarak, işte tam da bu noktada kesin kararlıyız! İşte tüm kadrolarımızla sahadayız, sizlerle bir aradayız, sizin problemlerinizi bizzat sizden dinliyor ve bunların Ankara’da konuşulması ve çözüm üretilmesi için gayret gösteriyoruz.

Birileri şunu demiş, o bunu demiş, aslında şöyleymiş ama şöyle olmuş demeye devam etsin! Biz insanımızın sesi, soluğu olmaya, onların dilinin ucuna gelip de diyemediklerini, boğazlarında düğümlendiklerini haykırmak için buradayız!

Ve gittiğimiz her yerde bir şeyi üzülerek fakat diğer bir şeyi ise memnuniyetle görüyoruz.

İlki insanımızın dayanacak gücü kalmamış, adeta maddi ve manevi olarak “nefes alacak bir alan”ları kalmamış! Buna çok üzülüyoruz, bunu gördükçe de daha çok çalışıyor, daha çok ter akıtıyor, yol adımlıyoruz.

Diğeri ise insanımız kararını vermiş. Artık değişimin vakti zamanı geldiğine inanıyor! Bunu da büyük bir memnuniyetle işitiyor, görüyoruz. Ve yine bunu gördükçe de Saadet Partisi olarak çalışma tempomuzu her geçen gün artırıyor, yeni bir dönem için son hazırlıklarımızı da tamamlıyoruz.

Yeni bir dönemin, yeni bir başlangıcın şafağındayız çünkü. Bizi bekleyen insanımız var, bizi bekleyen büyük işler var. Geçmişin yanlışlarını telafi edecek ve geleceği inşa edecek büyük adımlar atacağız çünkü.

İşte bunların ağır sorumluluğunu omuzlarımızda hissediyor, bu rikkat ve dikkatle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

6’LI MASA; “SORUMLULUK ODAKLI” BİR BİRLİKTELİKTİR

Son 20 yılın sonunda geldiğimiz noktaya bir bakalım Allah aşkına ne göreceğiz? 2018’den bugüne yaşananları bir hatırlayalım.

Son 1 yılda neler olup bitti? Sadece son 1 ayın gündemini şöyle bir gözümüzün önüne getirelim.

Adalet ve ekonomi başta olmak üzere; eğitim, sağlık, tarım, sanayi, dış politikada genel anlamda daha iyi bir durumda mıyız, yoksa daha mı kötü durumda?

“Efendim, hiç mi iyi bir şey olmadı?” Oldu tabi, ama artıları ve eksileri yan yana dizince ortaya çıkan sonuç bize ne söylüyor; buna bakmak lazım.

Bunların yanında, mesela toplumsal kutuplaşma, ahlaki ve manevi yozlaşma, huzur ve güven kaybı; bunlar ne olacak? Bunların karşısına koyacağımız artılar var mı?

Önümüzde duran bu tabloya bakınca şunu net bir şekilde söylemek mümkün; artık iktidar, sistem, anlayış ve zihniyet değişimi şart!

6’lı Masa olarak yola çıkış gerekçemiz; işte bu değişiklik ihtiyacını görüşümüzdür.

Ortak problemlerimiz karşısında ortak sorumluluklarımızı kuşanma ihtiyacıdır. Kötü gidişata hep birlikte son verme isteğidir.

İktidarın zihin kalıpları ile düşünenler, bu ilkesel birlikteliği anlamakta zorlanıyorlar.

Tekli koltuklarını koruma güdüleri, masanın istişare kültürünü anlamalarına engel oluyor çünkü.

Böyle bir birliktelik, siyasi tarihimiz boyunca eşine az rastlanır bir örnektir. “Menfaat odaklı” ortaklıklar çok olmuştur fakat “sorumluluk odaklı” böyle bir ortaklık modeli bugüne kadar pek olmamıştır.

SAADET PARTİSİ; BU ÜLKENİN VİCDANI, SAĞDUYUSU VE SİGORTASIDIR

Saadet Partisi olarak kurulduğumuz günden bu yana 20 yıldır ve temsil ettiğimiz Milli Görüş anlayışı olarak da geride bıraktığımız yarım asır boyunca biz bu ülkenin vicdanı, sağduyusu, sigortası olduk.

Siz bizi biliyor, gayet iyi tanıyorsunuz. Bizim “ötekimiz” hiçbir zaman diğer insanlar olmadı. Bizim “ötekimiz” her daim yanlış zihniyetler ve onların ortaya koyduğu yanlış işler oldu.

Biz hiçbir zaman kutuplaşmadan politik kâr devşirmeyi öngören bir strateji izlemedik.

Şundan herkes emin olsun, bir yerde Saadet Partisi varsa; orada güven vardır, umut vardır, doğru işler yapma imkânı vardır.

Saadet Partisi’nin varlığı; ahlaki ve manevi değerlerimizin ihyasının, üretim odaklı bir ekonominin, gelir dağılımında adaletin, şahsiyetli bir dış politikanın teminatıdır.

Dün de bugün de dönemin iktidarı kimse onun çizdiği zihniyet sınırlarına hapsolmadık, bu sınırları aştık ve iktidarda bulunanların ördüğü duvarın tuğlalarını tek tek söküp attık; dün de attık, bugün de atıyoruz, yarın da atacağız inşallah…

Dünkü ortaklarını bugün yeni ortakları ile birlikte hain ilan, dün birlikte politika belirlediği siyasi partileri bugün “günah keçisi” ilan ederek ayakta durmaya çalışan bir anlayış var karşımızda.

3Y ile mücadele edeceklerini söyleyerek iktidara gelip, bugüne kadar hiç olmadığı kadar yoksulluğun, yolsuzluğun ve yasakların arttığı bir dönemi geride bırakacak bir anlayış karşımızda.

Bugün, 2023 yılında hâlâ başkent Ankara’nın orta yerinde gündüz vakti işlenen siyasi cinayetleri konuşuyoruz; bundan daha acı ne olabilir?

YENİ BİR DÖNEMİ BAŞLATMAK İÇİN SİZLERDEN DESTEK İSTİYORUZ

Bu karamsar tabloyu değiştirmeye kararlıyız. Yoksullukla, yolsuzluklarla ve yasaklarla mücadele etmeye kararlıyız.

İktidar ortağı olduğumuz her dönemde bunu başardık, bugün her kesimden insanımız o günleri hâlâ özlemle yâd ediyor.

Dün nasıl başardıysak, bugün de öyle başaracağız Allah’ın izniyle.

İnanın, tüm bunlar zor işler değil. Enflasyonu düşürmek, insanların alım gücünü artırmak, herkes için “İnsanca Yaşam” koşullarını tesis etmek, gelir dağılımında adaleti sağlamak inanın hiç zor değil.

Tamamen anlayış meselesi, iktidarda bulunanların neyi tercih ettikleri, neleri önceledikleri ile alakalı bir durumdur.

İmkân var, kaynak var, potansiyel olarak çok daha fazlası var…

Yeter ki, iş başına gelenlerin derdi sadece oturduğu koltuğu korumak değil, ülkenin problemlerini çözmek olsun.

Yeter ki, iktidardakilerin motivasyon kaynağı sadece seçim kazanmak değil, insanımızın sıkıntılarını gidermek, hayırla yâd edilmek olsun.

Yeter ki, menfaat odaklı değil sorumluluk odaklı hareket edilsin, şahıs ve partilerin çıkarları değil, ilkeler gözetilsin!

İşte biz bunun için buradayız, işte tertemiz kadrolarımız ve Türkiye’nin ihtiyacı olan politikalarımızla huzurlarınızdayız.

Öncelikle, ülkemizde yeni bir dönemi başlatmak için sizlerden destek istiyoruz.

Hiç şüpheniz olmasın, sizlerin desteğiyle; yeni dönemde hem Saadet Partisi olarak güçlü bir temsil imkânı bulacak, hem de 6’lı masa olarak parlamento aritmetiğinde güçlü bir çoğunluğu elde edeceğiz.

MASANIN GÖSTERECEĞİ ADAY, TÜRKİYE’NİN 13. CUMHURBAŞKANI OLACAK

Ayrıca, masanın göstereceği aday da Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı olacak ve tüm siyasi partilerle uyum içerisinde çalışacak.

Etkili ve aktif bir istişare mekanizmasından kopmadan, güçlü bir liderlik sergileyecek Cumhurbaşkanı adayımız, Türkiye’nin geçiş sürecini sağ-salim başarıya ulaştıracak bir kişi olacaktır.

Varsın birileri bugünkü ucube sistemin dayattığı zihniyet kalıplarıyla düşünsün, varsınlar “tek adam” mantığıyla siyaset yapmaya devam etsinler!

Bizim insanlarımıza teklif ettiğimiz sistem kişi odaklı bir sistem değildir.

Kapalı kapılar ardında karar alan, bakanların, milletvekillerinin bile söz hakkı olmayan, iki kişinin hangi konularda anlaştığını bile bilmediğimiz ve Türkiye’nin geleceğinin iki kişinin dudağı arasından çıkan söze göre şekillendiği bugünkü sisteme son vermek istiyoruz.

Bizler farklılıklarımızın farkında olarak, müştereklerimizde buluşmak için bir araya geldik ve kararlılıkla da bu süreci yürütmeye devam edeceğiz.

İstişare ve uyum içerisinde ülkemizin problemlerine hızlı ve kalıcı çözümler üreteceğiz.

Hep birlikte önce “Yaşanabilir ve Yeniden büyük Türkiye”yi inşa edecek; ardından da “Yeni ve Adil bir Dünya” için hep birlikte gayret göstermeye, çalışmaya devam edeceğiz.

Karamsarlığa asla kapılmayın, bize güvenin!”

Zaman umutsuzluğa kapılma değil, her geçen gün umudu büyütme zamanıdır! Emin olun, bizler asla sizin güveninizi ve umutlarınızı boşa çıkarmayacağız.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Hangi ittifak size daha çok güven veriyor?
Hangi ittifak size daha çok güven veriyor?
Namaz Vakti 01 Şubat 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Galatasaray 20 48
2. Fenerbahçe 20 44
3. Başakşehir 20 40
4. Beşiktaş 20 39
5. Adana Demirspor 20 37
6. Trabzonspor 20 35
7. Kayserispor 20 29
8. Konyaspor 20 27
9. Alanyaspor 21 25
10. Karagümrük 20 23
11. Gaziantep FK 20 22
12. Ankaragücü 20 22
13. Sivasspor 21 21
14. Antalyaspor 19 21
15. Giresunspor 20 21
16. Hatayspor 19 20
17. Kasımpaşa 20 19
18. İstanbulspor 20 15
19. Ümraniye 20 14
Takımlar O P
1. Samsunspor 21 41
2. Eyüpspor 21 41
3. Bodrumspor 21 38
4. Keçiörengücü 21 37
5. Pendikspor 21 34
6. Rizespor 20 34
7. Bandırmaspor 20 34
8. Sakaryaspor 21 34
9. Boluspor 21 34
10. Göztepe 21 30
11. Manisa FK 20 29
12. Adanaspor 21 22
13. Altay 21 19
14. Tuzlaspor 21 19
15. Erzurumspor 21 18
16. Altınordu 21 17
17. Ö.K Yeni Malatya 21 16
18. Gençlerbirliği 21 13
19. Denizlispor 21 13
Takımlar O P
1. Arsenal 19 50
2. M.City 20 45
3. Newcastle 20 39
4. M. United 20 39
5. Tottenham 21 36
6. Brighton 19 31
7. Fulham 21 31
8. Brentford 20 30
9. Liverpool 19 29
10. Chelsea 20 29
11. Aston Villa 20 28
12. Crystal Palace 20 24
13. Nottingham Forest 20 21
14. Leicester City 20 18
15. Leeds United 19 18
16. West Ham United 20 18
17. Wolves 20 17
18. Bournemouth 20 17
19. Everton 20 15
20. Southampton 20 15
Takımlar O P
1. Barcelona 18 47
2. Real Madrid 18 42
3. Real Sociedad 19 39
4. Atletico Madrid 19 34
5. Villarreal 19 31
6. Real Betis 18 31
7. Rayo Vallecano 19 29
8. Osasuna 19 28
9. Athletic Bilbao 19 26
10. Mallorca 19 25
11. Almeria 19 22
12. Girona 19 21
13. Sevilla 19 21
14. Valencia 18 20
15. Espanyol 19 20
16. Celta Vigo 19 20
17. Real Valladolid 19 20
18. Cadiz 19 19
19. Getafe 19 17
20. Elche 19 6
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@