AYVALIK Belediyesi, ilçedeki  dar gelirli ailelere 1 ekmek ile 2 tas sıcak yemek dağıttı. Belediye basın bürosu da aş dağıtımını haberleştirerek, yardımı alanların fotoğraflarlarıyla birlikte medyaya servis etti. 

Bu tür bir faaliyetin reklam aracı olarak kullanmak amacıyla haberleştirilmesi ve fotoğraflarda da yardım alan vatandaşların yüzlerinin görünmesi tepkilere neden oldu. 

BELEDİYELER BUNU HEP YAPIYOR!

Yardım alan insanların afişe edilerek rencide edilmesine tepki gösterenler, "Belediyelerin incik boncuk her şeyin reklamını yapmasına artık alıştık, ama  garip gurebaya kameralar eşliğinde yardım yapılmasına alışamayız. "Sağ elin verdiğini sol el görmeyecek" diyen bir Peygamberimiz var bizim. Hem ayrıca verilen iki tas yemek nasıl reklam aracı yapabiliyor. Bıktık bu görgüsüzlükten" diyerek serzenişte bulundu. 

İŞTE BELEDİYENİN BASINA SERVİS ETTİĞİ HABER ve FOTOĞRAFLAR
 

"PANDEMİ DÖNEMİNDE DE YARDIM ELİ UZANIYOR

Ayvalık Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'ne bağlı aşevi, pandemi döneminde de yardım eli uzatmaya devam ediyor. Koronavirüs önlemleri nedeniyle evlerinden çıkamayan 65 yaş ve üzeri, ayrıca kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlara, belirlenen ihtiyaçları doğrultusunda destek veriliyor. 

Beş aşçı, beş yardımcı, beş araç ve on kişilik personel ile her gün düzenli olarak 600 yuvaya sıcak yemek ulaştırılıyor.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin,  Belediye aşevinin yılın 365 günü ihtiyaç sahibi vatandaşlara ücretsiz sıcak yemek hizmeti verdiğini söyledi.        

Ergin, “Sağlık durumu elverişli olmayan vatandaşlarımız için, ekiplerimiz tarafından belediyemizin temin ettiği sefertasları ile evlerine servis yapıyoruz. Pandemi sürecinde de yardımlar aksatılmadan yürütülüyor. Ayrıca koronavirüse karşı alınan tedbirler gereğince kapanan işlerinden dolayı istihdam sorunu yaşayanlara, maddi durumunda sıkıntı çekenlere, kampanyamıza gelen bağış ve erzaklar ulaştırılıyor” dedi.

Aşevi çalışanlarının hijyenik kurallara titizlikte uyduğunu, yemeklerin aynı hassasiyetle yapıldığını ve depolama sisteminin son derece olumlu koşullara sahip olduğunu hatırlatan Başkan Ergin, zaman zaman öğle yemeklerini aşevinden gelen menüden yediğini söyledi."
 

Editör: Haber Merkezi