banner307

banner401

banner400

banner319

Balıkesirli yaşayan efsane İsmail Akçay'a büyük onur

1968'de koşulan Meksika Olimpiyatlarındaki başarısıyla dünyayı kendine hayran bırakan Balıkesir'in yaşayan efsanesi İsmail Akçay, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Onur Üyeliğine seçildi.

SPOR 26.01.2023, 10:27 28.01.2023, 19:57
Balıkesirli yaşayan efsane İsmail Akçay'a büyük onur

Balıkesir'in yaşayan efsanesi milli maratoncu İsmail Akçay, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Onur Üyeliğine seçildi. 

İngiltere, Japonya ve Meksika başta olmak üzere bir çok uluslararası müsabakada Türkiye'yi temsil eden milli atlet İsmail Akçay, ülkemizin seçkin kuruluşları arasındak TMOK'tan tarafından onurlandırıldı.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'nin 18 Ocak 2023 tarihinde yapılan Yönetim Kurulu toplantısında oy birliği ile alınan Onur Üyeliği kararıTMOK Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener imzasıyla bildirildi.

İsmail Akçay'a Milli Olimpiyat komitesi tarafından gönderilen yazıda şu ifadelere yer verildi:

“Tüzüğümüz gereği üyelerde aranan tüm şartları taşımanız yanındae engin birikim ve deneyimlerinizle TMOK’a büyük katkılarda bulunacağınıza inancımız tamdır. Sporun ve olimpik değerlerin her vatandaşın yaşamının bir parçası olduğu bir ulus yaratma vizyonumuz doğrultusunda üst düzey sporcularımızın her yönden desteklenmesi çocuk ve gençlerimizin bedensel zihinsel ve sosyal gelişimleri için spora yönlendirilmeleri çalışmalarımızla ilgili olarak 2021 yılı faaliyet raporumuzu da bilgilerinize sunuyoruz. Sizi tekrar mutluyoruz."

İsmail Akçay'ın Onur Üyeliğine getirildiğine ilişkin yazı

Yorumlar (5)
Dimitris karatasos 2 ay önce
Bana koşuyu aşıladın
Uzun sağlıklı ömürler hocam
M.Kâzım Gürcan 2 ay önce
Sanırım 1968 yılında 19 Mayıs bayramında Çankırı Astsubay okuluna gelmiş ve bizim koşucu arkadaşlarla koşarak bizleri onurlandırmıştı.
Beraberindeki antrenörüne wosvagın aracını bırakarak onun önünde Şabanözünden Çankırı'ya kadar koştuktan sonra koşucu arkadaşlarımızla koşmuştu. Allah ondan razı olsun. TMOK önür üyeliği verilmesine sevindim. Bu davranışlarından dolayı da TMOK üyelerine taktir ve teşekkürlerimi sunarım.
Nezahat yeşilbaş 2 ay önce
Tebrikler blk.için onurdur.
Yusuf Ziya Taşkın 2 ay önce
Gecikmiş bir kararda olsa hatırlanması iyi.Mesela yirmi yıl önce Ismail ağabeyim birikimini daha verimli sunardı. Saygılarımla tebriklerimi sunuyorum.
Aytüner Akbaş 2 ay önce
Şahane düşününülmüş. Atletizm O num hayatıydı. Yenimahalleden bakanlıklardaki işine koşarak gelir koşarak giderdi.
Günün Anketi Tümü
Hangi ittifak size daha çok güven veriyor?
Hangi ittifak size daha çok güven veriyor?
Namaz Vakti 01 Nisan 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@