İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’nun Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayının Kemal Kılıçdaroğlu olmasına gösterdiği tepki ve “Çocuklarımızın katillerinden bir şey ummayacağız!” çıkışı yaparak istifa etmesi  büyük yankı uyandırırken, bir çok partiliye de örnek oldu.

Ülke genelinde çok sayıda isim Meral Akşener'le yolculuğunu sonlandırırken bu isimlere Balıkesir’den  bir belediye meclisi üyesi katıldı.

Susurluk Belediye Meclis Üyesi Gürhan Cihan, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla istifasını duyurdu. 

ÖLÜMÜNE AKŞENER DİYORDU

İYİ Parti'yle yollarını ayıran Cihan, partisinden neden istifa ettiğini şu sözlerle kamuoyuna duyurdu:

“Yavuz Ağıralioğlu bizim güvendiğimiz ve rol model aldığımız bir isim. Göstermiş olduğu çıkışı destekliyoruz. İçinde bulunduğumuz durumu çok iyi anlattı. Konuşmaları vicdanımıza nakşetti. Bende kendisini destekliyorum ve gördüğüm lüzum üzerine partimden istifa ediyorum.” 

Gürhan Cihan, Susurluk Belediye Meclisindeki görevini bağımsız üye olarak sürdürüceğini belirtti.

İYİ PARTİ’NİN SUSURLUK’TA NEFESİNİ KESTİ!
 

Öte yandan siyasi kulislerde son dönemde İYİ Partili Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney’in skandalları yanı sıra İYİ Parti’ye ilçede adeta nefes aldırmayan Susurluk AK Parti İlçe Başkanı Melih Bağırgan’ın başarılı siyasi çalışmaları konuşuluyor. 

Bağırgan’ın çabaları Susurluk’ta İYİ Parti’yi günden güne eritti. Bağırgan hatırlanacağı üzere kısa süre önce İYİ Parti Susurluk İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkanı’nı AK Parti’ye transfer etmişti.

(Kaynak: Birlik Gazetesi)