Balıkesirliler Birliği (BB), düzenlediği 'Şükran Gecesi"yle ilimizin gelişimi ve tanıtımına katkı sağlayan kişi ve kurumları plaket ile ödüllendirdi.

Vali Yılmaz Arslan, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahir Alkan, Belediye Başkan Yardımcıları Yusuf Özenç, Argun Atıcı, Balıkesir Sanayi Odası Meclis Başkanı A. Rona Yırcalı ile elit bir topluluğun katılımıyla Elit Asya Otel’de gerçekleşen yemekli toplantıda; ilimizin gelişimi ve tanıtımına katkı sağlayan, Balıkesir İlini Tanıtma ve Güçlendirme Vakfı (Balgüç Vakfı) adına Vali Yılmaz Arslan’a, Balıkesir’in adını her platformda duyuran A. Rona Yırcalı’ya, Türk atletizmini dünyada en iyi şekilde temsil eden efsane maratoncu İsmail Akçay’a, ilimiz eğitim ve turizmine katkıları olan hayırsever Ömer Kurşun ile BB'nin yönetiminde 3 dönem görev alan Kahveciler ve Gazinocular Odası Başkanı Recep Çelik’e şükran şildleri sunuldu.

BB Başkanı İlhan Işık, yaptığı konuşmada, "Balıkesir’in ismini hem yurt içi hem de yurt dışında duyuran, ilimize maddi ve manevi katkı sağlayan şahsiyetleri ödüllendirmek, onurlandırmak ve onlara şükranlarımızı sunmak için burada toplanmış bulunuyoruz. İnanıyoruz ki Balıkesirliler birbirlerine destek olup, omuz omuza verdikçe, daha çok tarih yazacak ve daha çok bayraklaşan figürler çıkaracak, geleceğimizin aydınlık ve müreffeh yarınlarını memleketçe kalkındırarak sosyal ve kültürel olarak gelişecektir" dedi.

Vali Yılmaz Arslan'ın da kısa bir konuşma yaptağı yemekli gecede, Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Özenç tarafından Vali Yılmaz Arslan’a, Vali Arslan tarafından A.Rona Yırcalı'ya, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahir Alkan tarafından Balıkesir'in medarı iftarı olan Milli Atlet İsmail Akçay’a, DEİK İcra Kurulu Başkanı A. Rona Yırcalı tarafından hayırsever Ömer Kurşun’a ve Belediye Başkan Yardımcısı Argun Atıcı tarafından Kahveciler Odası Başkanı Recep Çelik’e plaketleri takdim edildi.

Editör: Haber Merkezi