ABD Başkanı Joe Biden'in, 1915 Olayları'na ilişkin 'soykırım' ifadelerine Ak Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran sert tepki gösterdi. Başkan Başaran; "Tarihi kirli soykırım ve katliamlarla dolu olanların, Türk Milleti’nin tarihini ve şahsiyetini karalamaya güçleri yetmeyecektir. Sözde iddialarından önce, ABD dünya tarihinde insanlığa karşı işledikleri suçların hesabını vermelidir. Biden'in iddiası bizim için yok hükmündedir" dedi.

İNSANLIK SUÇU İŞLEYENLER

BİZE DERS VEREMEZ.

"Şanlı Tarihimiz hakkında hiç kimseden ders alacak değiliz." diyen Ak Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran, politik menfaat hesabıyla, barış ve adalete karşı büyük bir tarihi ihanet suçu işlendiğini söyledi. Başaran, "Dayanağı tamamen politik kaygılara ve Ermeni Lobisine verilen sözlere karşılık yapılan bu açıklamayı tümüyle reddediyoruz ve kınıyoruz" dedi.

BİZİM TARİHİMİZDE SOYKIRIM

DİYE BİR ŞEY YOKTUR.

Tarihsel gerçeklerin, politik hesaplar ve yalanlarla değiştirilemeyeceğinin altını çizen Ak PartiBalıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran, "Bizim şanlı tarihimizde Ermeni soykırımı yoktur ve asla olmamıştır! Hiçbir somut veri ve bilgiye dayanmayan bu yalanı ortaya atanlar ve bunu kabullenenler tarihin yüz karalarıdır.

TARİHİ SOYKIRIM ve KATLİAMLARIN ESAS UYGULAYICISI ABD’NİN KENDİSİDİR.

Ermeni lobilerine yaranmak adına Türkiye'ye bu iftirayı atanlara, Afrika'da milyonları nasıl yok ettiklerini, Hiroşima ve Nagazaki'ye attıkları atom bombasıyla çocuk, kadın demeden kuruttukları nesilleri, Vietnam'da, Bağdat'ta, Felluce'de döktükleri kanları hatırlatırız. Ermeni lobilerine yaranmak adına Türkiye'ye bu iftirayı atanlara, üzerine oturdukları toprakların gerçek sahipleri olan 70 milyon Kızılderili'yi nasıl katlettiklerini, Kızılderilileri tek tek yok ederken ve büyük bir soykırımı gerçekleştirirken bugünkü Amerika'yı nasıl kurduklarını hatırlatırız. Türkiye olarak Ermeni Soykırımı safsatasını asla kabul etmiyoruz! Tarihle yüzleşmek istemeyen, politik hesaplaşmalarla hakikate müdahale etmeye çalışanların kirli oyunlarını aziz milletimiz bozmaya ve gerçekleri her zaman olduğu gibi gün yüzüne çıkarmaya devam edecektir" dedi.

CUMHURBAŞKANIMIZIN DAVETİNE KULAĞINI TIKAYANLAR, GEÇMİŞİNDEN KORKANLARDIR.

Açıklamada ortaya atılan sözde "soykırım" iddiası uluslararası hukukun talep ettiği dayanaklardan ve bilimsel kanıtlardan yoksun olduğunu vurgulayan Başkan Başaran, "Tarihi olaylar tarihçiler tarafından araştırılmalıdır. Tarihi gerçekleri siyasi konjonktürün dar çıkarları belirleyemez. Nitekim Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, 1915 olaylarını araştırmak için ortak tarih komisyonu kurulması çağrısı yaptığında, tarihi bir meseleyi siyasetin ve kötü niyetli çevrelerin gölgesinden kurtarmak istemiştir. Hakikatin belgelerle ortaya çıkmasından korkanlar bu çağrıya cevap verememiştir. ABD Başkanı bu gerçekleri görmezden gelip adil olmayan bir tutum sergilemiştir. Ülkemiz ve milletimiz bir arada yaşama kültürü konusunda tarihin en önemli örneğini temsil eden bir medeniyete mensuptur. Türkiye Cumhuriyeti bu nedenle hiçbir tarihi gerçeklikle yüzleşmekten kaçınmamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti devleti ve milleti, tüm kurumlarıyla ve tüm fertleriyle ülkemize yönelik yürütülen istismar, yalan ve iftira kampanyalarına asla prim vermeyecektir. Cumhurbaşkanımız ve devletimiz bu konuda gereğini yapacaktır" dedi.